Reklama

#HAPPYLIFE

06.03.2019

Pomysł na wakacje: podróż kamperem

Pomysł na wakacje: podróż kamperem https://www.instagram.com/iran_camper/

Monika Kurek

Reklama

Początek roku to świetny moment na zaplanowanie wakacji. Właśnie dlatego, mamy dla Ciebie świetny pomysł na wyjazd. Jeżeli oglądałaś film "Mała Miss" czy "Millerowie", to być może pamiętasz również w jaki sposób podróżowali bohaterowie. Otóż, przemierzali Stany kamperem i była to niewątpliwie przygoda ich życia. Czas na Twoją :)

 

Jest coś dzikiego i pociągającego w łapaniu autostopa i wyruszaniu w spontaniczną podróż. Zresztą, stąd ogromna miłość do tzw. filmów drogi (czyli takich, których akcja toczy się podczas podróży bohaterów z punktu A do B). Przykładem jest choćby "Revolutionary Road", "Thelma i Louise", "Mad Max", "Eurotrip" czy "Jagodowa Miłość". Podróże pomagają odkryć siebie, lepiej poznać współtowarzyszy oraz zobaczyć trochę świata. A jest na co patrzeć! Właśnie dlatego, podróż kamperem jest świetnym pomysłem na wakacje. Zalety? Przede wszystkim, możesz zabrać ze sobą swoją paczkę. Kampery są dość spore - od Was zależy, czy wynajmiecie 4 czy 8 osobowy. A może czyjś wujek lub ciocia mają swojego kampera i mogliby go Wam pożyczyć? Koniecznie popytaj, jest to dość prawdopodobne!

 

Jak to wygląda cenowo? Wynajem kampera na dobę waha się w granicach od 300 do 500 złotych. Pamiętaj, że kolejnym plusem są posiadane przez pojazd łóżka, więc nie musicie codziennie wynajmować noclegu. Minus? Firmy często zastrzegają sobie podpisanie umowy dopiero od minimum 4 dni lub nawet tygodnia. Kolejny krok to zaplanowanie trasy. Najfajniejszą opcją jest podróż po Europie (ale Polska też jest super). Nie musicie zapuszczać się gdzieś super daleko, być może Chorwacja lub Włochy z przystankiem w Wiedniu? Opcji jest mnóstwo. Na co macie ochotę?

 

Istnieją też niestandardowe opcje czyli choćby objazdówka po Bałkanach. UWAŻAJ jednak, bo przemieszczając się po Unii Europejskiej, należy zwrócić uwagę na zasady drogowe poszczególnych państw. Np; w Czechach jest wymóg posiadania winiet a parkując w Niemczech powinnaś mieć specjalną naklejkę. To informacje, w które musicie zaopatrzyć się sporo wcześniej. Zdecydowanie nie warto ryzykować mandatem płatnym w euro! Jak jeszcze należy się przygotować? KONIECZNIE zobaczcie, gdzie możecie zaparkować na noc w danym mieście. Nawet, jeśli po drodze podejmiecie jakąś spontaniczną decyzję, to będziecie mieć zabezpieczenie. Starajcie się, również, zawsze zabierać ze sobą paszporty i gotówkę. Bez względu na to, czy wynajmujesz kampera czy go pożyczasz - równie ważne jest posiadanie ubezpieczenia. Przygodami przygodami, ale warto bawić się bezpiecznie :)

 

I jak, przekonana? Kamper to świetne rozwiązanie i wcale nie tak trudne do zrealizowania, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka!

 

Zobacz też: Różowe plaże i jeziora w Europie

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!