Reklama

#HAPPYLIFE

14.02.2019

Najbardziej kultowe pary filmowe na Walentynki!

Najbardziej kultowe pary filmowe na Walentynki! https://www.instagram.com/katewinsletismyhero/ / https://www.instagram.com/classybadassery/

Monika Kurek

Reklama

 

To nie będzie czwartek jak każdy inny. Waletynkowy zawrót głowy osiągnie punkt kulminacyjny już dzisiaj i nie możemy się doczekać! Właśnie dlatego, przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najbardziej kultowych par filmowych. To właśnie ICH mamy przed oczami, myśląc o gorącej, burzliwej, wielkiej miłości. Pozwól więc sobie na ziarenko optymizmu i całą garść nadziei - TAKA miłość jest w zasięgu ręki :) P.S. Powtórne oglądanie dozwolone! 

1. Scarlett O'Hara i Rhett Butler 

https://www.instagram.com/xoxoaudreyjean/

Relacja głównych bohaterów "Przeminęło z Wiatrem" autorstwa Margaret Mitchell zapisała się jako jedna z najlepszych historii miłosnych wszech czasów. Scarlett uchodziła w Tarze za najładniejszą i najbardziej przebojową dziewczynę. Zakochana w Ashley'u, chętnie korzystała ze swojego statusu. Wszystko zmieniła wojna, a Scarlett - w końcu - zderzyła się z prawdziwym życiem. Pomimo tego, nadal nie wiedziała, czego właściwie chce. Dlatego, gdy w jej życiu pojawia się Rhett, wysyła mu sprzeczne sygnały i regularnie komplikuje ich relację. Oboje są bezpośredni i temperamentni, co prowadzi do wybuchowych rezultatów. To jedna z tych pozycji, o których myślisz na długo po zakończeniu!

2. Cathy i Heathcliff

https://www.instagram.com/_literati_/

"Wichrowe Wzgórza" zapewnią Ci całą gamę emocji - zaciekawienie, przywiązanie, oczarowanie, rozmarzenie ale i rozpacz. Miłość, sama w sobie, jest wystarczająco skomplikowana. Jednak, gdy dorzucimy do tego społeczne konwenanse, oczekiwania rodziny i udział osób postronnych... Heathcliff i Cathy świata po za sobą nie widzieli. Do tego stopnia, że nawet śmierć nie przeszkodziła im się dalej widywać. Zwłaszcza, że wcale nie mieli dla siebie dużo czasu. Zresztą, jak mówi Cathy: "On się nigdy nie dowie, jak bardzo go kocham. Wcale nie dlatego, że jest przystojny, ale dlatego, ze jest bardziej mną niż ja sama. Nasze dusze są jednakowe, niezależnie od tego, co w nich tkwi". Czyż to nie piękne?! 

3. Noah i Ally 

https://www.instagram.com/the_notebook/

O wakacyjnych romansach mówi się wiele. W "Pamiętniku" są przyrównane do fajerwerki eksplodującej na niebie. Trwają krótko i są pełne emocji. Noah i Ally mieli coś więcej. Całowanie w deszczu, listy, pływanie po jeziorze i zdania cytowane przez fanów na całym świecie. Przedstawiona historia, obrazuje ich relację na przestrzeni lat - wszystkie kłótnie, rozstania, powroty, przeszkody, a także niesamowity upór, który sprawiał, że zawsze do siebie wracali. Noah nigdy nie zrezygnował z miłości swego życia i wierzę, że każda z  nas znajdzie w końcu swojego Noah! 

4. Jack i Rose

https://www.instagram.com/eternal_titanic/

Poznali się na statku i ten rejs to wszystko, co mieli. "Dokąd jedziemy?" pyta Rose a Jack mówi "Do gwiazd!" i momentami, rzeczywiście ich miłość zdaje się sięgać gwiazd. Wiemy, jak kończy się ta historia. Wszyscy widzieliśmy "Titanica". Tutaj jednak liczy się podróż. Brylantowe żyrandole, wystawne kolacje, piękne suknie i ukradkowe spojrzenia. A w tle pobrzmiewa "My Heart Will Go On" Celine Dione. Wielka miłość to także wielkie emocje. 

5. Bridget i Pan Darcy

 

https://www.instagram.com/mtmofeb27/

"Bridget Jones" długo czekała na swój happy end. Przypomnij sobie, jak wyglądało jej życie, gdy ją poznałyśmy. Pisała dziennik, piła wino i tańczyła do "All by myself". A potem, na horyzoncie, pojawił się nie jeden facet, a dwóch! Nadeszły też sukcesy w pracy, a nasza Brydzia śmiało podbijała świat."Lubię Cię taką, jaką jesteś" powiedział jej Pan Darcy i z takim wsparciem, ciężko żeby było inaczej! Pan Darcy nosi obciachowe swetry i jest trochę staromodny, ale jest też super przystojnym dżentelmenem, który akceptuje panią Jones w całym pakiecie. Właśnie na to zasługujemy.

6. Charlie i Sam 

https://www.instagram.com/cinemaislove_cinemaislife/

Film "Charlie" powstał na podstawie książki. Obsada jest świetna: Emma Watson i Ezra Miller zdecydowanie wiedzą JAK grać. Główny bohater, Charlie, pisze listy do zmarłego przyjaciela. Ma problem z poznawaniem nowych osób ale udaje mu się zakumplować z Sam i Patrickiem. Przebojowa Sam szybko skrada jego serce i razem przemierzają wyboistą drogę dojrzewania. Nie zawsze podejmują właściwe wybory a zanim uda im się razem być, najpierw muszą uporać się z własnymi głowami. W głośnikach pobrzmiewa "Heroes" Davida Bowiego i nie pozostaje nic innego jak... uwierzyć w przyjaźń i miłość :)

7. Pat i Tiffany 

https://www.instagram.com/nerysblandova/

"Poradnik Pozytywnego Myślenia" opowiada historię Pata, który po paru miesiącach w szpitalu psychiatrycznym wraca do społeczeństwa. Trochę biega, chodzi na terapię i czyta masę książek. Wtedy, na rodzinnej kolacji poznaje Tiffany, która nadal zmaga się ze śmiercią swojego partnera. Jak się okazuje, szaleństwo smakuje o wiele lepiej we dwójkę. Związek Pat'a i Tiffany jest słodko-gorzki a scena tańca sprawi, że nie będziesz mogła przestać się uśmiechać :) 

8. Baby i Johny

https://www.instagram.com/promipool/

Będąc przy tańcu... Nie możemy zapomnieć o "Dirty Dancing" oraz super gorącej scenie do rytmu "Time of My Life". Baby podczas wakacji podejmuje się zastąpienia partnerki instruktora tańca Johnny'ego, która zaszła w ciążę i zmuszona była zrezygnować z pokazu. Młodzi zakochują się pomimo sprzeciwu ojca Baby a wszyscy myślą, że to Johnny jest ojcem. Lato nie będzie trwało wiecznie. Baby natomiast jest jeszcze nastolatką i nie jest w stanie samodzielnie podejmować decyzji. Chemia Patricka Swayze i Jennifer Grey zwali Cię z nóg!

9. Danny i Sandy

https://www.instagram.com/filmpluginc/

Nadal zostajemy w sferze ruchu! "Grease" po dziś dzień podrywa oglądających z krzeseł.  Sandy przeprowadza się do Australii i wkrótce okazuje się, że do jej nowej szkoły uczęszcza jej wakacyjna miłość, Danny. Chłopak okazuję się mieć sporo za uszami, a Sandy - mając wizerunek grzecznej dziewczyny - średnio się wpasowuje w jego znajomych. Nie, żeby miało to stanąć na drodze prawdziwej miłości... Można powiedzieć, że tą drogę sobie wyśpiewają. 

10. Harry i Sally 

https://www.instagram.com/florenciia.soledad/

"Kiedy Harry poznał Sally" to pozycja obowiązkowa a scena udawania orgazmu przez Sally zapisała się na zawsze kinematografii. A kiedy Harry rzeczywiście poznał Sally? Na studiach, ale ich drogi się rozeszły. Ponownie widzą się w taksówce, w której wdają się w burzliwą dyskusję odnośnie istnienia przyjaźni damsko-męskiej. Potem decydują się teorię przetestować i zostają przyjaciółmi. Łatwo się domyślić, co następuje dalej. W końcu, partner powinien być również Twoim najlepszym przyjacielem, prawda? 

11. Jack i Jane

https://www.instagram.com/urso2003/

To jedna z tych miłości, doprowadzających do rwania włosów z głowy, ale i stada motyli w brzuchu. Chemia Jolie i Pitta jest niezaprzeczalna, a związek dwóch zawodowych zabójców musi być... wybuchowy. Ileż się tu dzieje! Lecz niezależnie od zwrotów akcji (pozytywnych lub negatywnych) - ależ oni na siebie patrzą! "Pan i Pani Smith" to solidna dawka, Walentynkowych emocji. 

 

A jakie są Twoje ulubione pary? Może zakochani ze "Śniadania u Tiffany'ego" lub "Casablanki?"? Wybór jest trudny! 

 

Zobacz też: Który bohater z seriali Netflixa jest Ci pisany? Quiz!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!