Reklama

#HAPPYLIFE

04.02.2019

Sprawdzone prezenty na walentynki? Oto nasze typy!

Sprawdzone prezenty na walentynki? Oto nasze typy! fot. materiały prasowe

Podpowiadamy, co kupić chłopakowi, a co dziewczynie.

Redakcja

Reklama

Święto zakochanych przypada tylko raz do roku, ale do jego świętowania nie trzeba podchodzić ze śmiertelną powagą! Nawet jeżeli drażnią Ci wszechobecne serca, tęcze i jednorożce, spróbuj spojrzeć na ten dzień przychylnym okiem. Daj mu szansę! Podaruj swojej drugiej połówce odrobinę miłości, zamkniętej w pudełku czekoladek lub zapisanej na kartach książki. Z pewnością doceni taki gest!

Prezent na walentynki dla chłopaka

Wszystkie dziewczyny z pewnością już od dawna zastanawiają się, co kupić chłopakowi z okazji święta zakochanych. Opcji jest wiele, a decyzję należy podejmować, biorąc pod uwagę indywidualne gusta wybranka Twojego serca. Idealny prezent na walentynki dla niego powinien być wyjątkowy, a zarazem praktyczny. Sprawdzą się na pewno książki, wcześniej warto jednak zorientować się, w czym zaczytuje się Twój chłopak. Inny pomysł na prezent to zegarek. Można pokusić się o któryś z nowoczesnych modeli - nie od dziś przecież wiadomo, że większość mężczyzn to gadżeciarze. Perfumy, wbrew pozorom, stanowią dobry prezent na walentynki nie tylko dla kobiet, lecz także dla mężczyzn. Dzięki takim prezentom Twój chłopak zapamięta te walentynki na długo!

Prezent na walentynki dla dziewczyny

A teraz mała podpowiedź, co możesz zasugerować swojemu chłopakowi. W dniu św. Walentego panowie stają chyba przed jeszcze trudniejszym wyborem. Co kupić jako prezent na walentynki dla niej? Na całe szczęście istnieją prezenty uniwersalne. Przyznaj, że nie pogardzisz na przykład dobrą książką! Jeżeli nie jesteś akurat na diecie, z pewnością ucieszą Cię także czekoladki, prawda. Kolejny pomysł na walentynki to kosmetyki. Łazienkowe półki każdej dziewczyny wręcz uginają się pod ich naporem, ale kosmetycznych dobroci przecież nigdy za wiele!

Trochę historii

Święto zakochanych – jednym na samą myśl o nim robi się ciepło na sercu, inni w ogóle za nim nie przepadają. Ci ostatni swoją niechęć do Walentynek tłumaczą zazwyczaj przekonaniem, że jest to niepotrzebne kopiowanie tradycji amerykańskich. Mijają się jednak z prawdą, bo historia tego święta jest dużo dłuższa niż dzieje Stanów Zjednoczonych. Początków tradycji, związanych z tym dniem, niektórzy upatrują jeszcze w starożytnym Rzymie. 14 lutego obchodzono wówczas dzień zbiorów i płodności. Z tej okazji młode kobiety wrzucały do dużego naczynia kartki zapisane swoimi imionami, które następnie losowane były przez mężczyzn. W ten sposób narodziło się niejedno uczucie, które trwało aż do końca życia kochanków. Święty Walenty, który uznawany jest za patrona dnia zakochanych, żył w czasach panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego. Ówczesny władca imperium wydał zakaz zawierania związków małżeńskich, który św. Walenty łamał, udzielając ślubów w tajemnicy, za co spotkała go najgorsza kara. W dzisiejszych czasach nie mamy się już jednak czego obawiać, a 14 lutego to bardzo radosny dzień. Walentynki 2019 już za pasem! W tym roku święto wypada w czwartek.

 

Materiał promocyjny

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!