Reklama

#HAPPYLIFE

07.02.2019

Żelazne zasady, gdy umawiasz się z byłym koleżanki

Żelazne zasady, gdy umawiasz się z byłym koleżanki https://www.instagram.com/humanlovers/ / https://www.instagram.com/femminspiration/

Monika Kurek

Reklama

Stało się. Zakochałaś się. Sęk w tym, że to były Twojej dobrej znajomej i sprawy są bardzo śliskie. Jak TEGO nie zepsuć? Jak nie zaszkodzić znajomości i w spokoju cieszyć się nowym związkiem? To nie będzie łatwe zadanie, ale jest to możliwe! 

 

NIE plotkuj 

To specyficzna sytuacja - jesteś blisko ze swoją znajomą, jesteś blisko z nim i co więcej - oni również byli kiedyś blisko. Dzielicie więc pewne sekrety, historie i przeżycie.  Nie oznacza to jednak, że możesz o nich opowiadać albo używać owej wiedzy w formie porady wobec NIEJ lub NIEGO. To bardzo łatwo odwróci się przeciwko Tobie (już abstrahując, że na pewno się wyda!). W tym przypadku, zdecydowanie powinnaś trzymać buzię na kłódkę. 

NIE żal się u jednego na drugie

Tak, ta zasada również obowiązuje wobec wspólnych przyjaciół. Oczywiście, narzekając u swojego chłopaka na koleżankę, która np; Cię wystawiła (a która jednocześnie jest jego byłą), jego reakcja jest do przewidzenia. Wesprze Ciebie i potępi ją. Sytuacja będzie identyczna, jeżeli to z nim się pokłócisz. Mimo wszystko, nie wolno Ci tego robić. Pogłębiasz w ten sposób zadrę pomiędzy nimi. Jeżeli będziesz musiała się wygadać, skorzystaj z pomocy osoby postronnej czyli innej koleżanki.

Szanuj granice i nie wysnuwaj pochopnych wniosków

Jeżeli Twoja znajoma nie chce iść na imprezę, na której będzie jej ex (a Twój obecny chłopak), to musisz to uszanować. Nie zakładaj jednak, że nie będzie chciała iść. To delikatna sytuacja i tylko takt jest w stanie pomóc Ci przetrwać burzę. Niech sami zdecydują na ile chcą mieć ze sobą kontakt. Chociaż jesteś im bliska, NIE WIESZ wszystkiego, co się między nimi wydarzyło. 

NIE porównuj 

Nie pytaj go, czy jesteś w czymś od niej lepsza. Może Cię kusić, zwłaszcza, że spodziewasz się odpowiedzi twierdzącej. Bez względu na to, jak sformułujesz pytanie. Tak czy inaczej - jest to niezdrowe i absolutnie tego nie potrzebujesz. 

NIE bądź paranoiczna

W tym przypadku, bycie paranoicznym może zniszczyć Wasze kruche relacje. Jeżeli uśmiechają się do siebie, to nie znaczy, że knują coś za Twoimi plecami. Jesteś super i nie potrzebujesz nieustannych zapewnień. Właśnie powinnaś się cieszyć - w końcu się dogadują! Nie zostaniesz odsunięta na bok. Podstępne myśli nie ustają, czasem tak jest. Ty jesteś jednak silniejsza!

NIE wściubiaj nosa w ich relację (byłą i obecną)

Analizowanie z koleżanką powodów, dla których ich związek się rozpadł jest fatalnym pomysłem. Oczywiście, możesz chcieć w ten sposób uniknąć popełnienia podobnych błędów. Nadal jednak jest to bardzo zły pomysł. Jeżeli ona lub on będą chcieli się podzielić jakimś elementem poprzedniej relacji, to super - wysłuchaj, ale nie naciskaj. Twój związek i ich związek to dwie różne rzeczy. 

Zrozum, że pewni EX są po zasięgiem

Nie ze względu na to, kim są ale przez to, co zrobili. Jeżeli zafundował jej fatalne rozstanie albo okropnie ją traktował, nie powinnaś nawet spoglądać w jego kierunku. To prawie, jak gdybyś mówiła, że to co jej zrobił, było okej. A przecież, wcale tak nie myślisz. Także, bez względu na to, jak dobre macie przyciąganie ziemskie - nawet nie bierz go pod uwagę. 

 

Najłatwiej, oczywiście zachować zasadę "nie umawiania się z ex koleżanek", ale czasem się nie da :)

 

Zobacz też: 5 sposobów na NATYCHMIASTOWĄ poprawę humoru!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!