Reklama

#HAPPYLIFE

06.02.2019

7 rzeczy, które ułatwią Ci wejście w dorosłość

7 rzeczy, które ułatwią Ci wejście w dorosłość https://www.instagram.com/netflixpl/

Monika Kurek

Reklama

Twoje lata 20 to najbardziej plastyczny i przełomowy okres Twojego życia. Imprezy, podróże, podbijanie świata... Nie śpieszy Ci się do decydowania, a w formie koła zapasowego masz telefon do rodziców. W ciągu najbliższych miesięcy, nie raz pomyślisz "Kurczę, szkoda, że nie wiedziałam tego wcześniej". Na tym polega wchodzenie w dorosłość. Spróbujemy jednak pomóc! 

 

Wszystko z Tobą w porządku 

Innym też się wydaje, że są dziwni, niedopasowani i że coś z nimi nie tak. Masz lewą stopę większą od prawej? Jeszcze się nie całowałaś? KAŻDY ma jakąś fiksację, tylko, że nikt jej nie umieszcza na Instagramie czy Facebook'u. Wszyscy zmagamy się z myślami typu: "Czy jestem wystarczająco fajna?", "Czy uda mi się znaleźć męża?", "Czy zrobię wymarzoną karierę?". Wszyscy jedziemy na tym samym wózku!

Nie żałuj pieniędzy na edukację

Mało kto szczerze przepada za szkołą. Studia również rzadko darzone są gorącym entuzjazmem - a przynajmniej na samym początku. Wydaje Ci się, że wcale tego nie będziesz w życiu potrzebować i że wiedza wcale nie przełoży się na praktykę w prawdziwym życiu. Zdradzę Ci sekret. Podczas edukacji musisz SAMA wybrać co Ci się przyda, z czego jesteś najlepsza  i co ZAGWARANTUJE Ci pozycję na rynku pracy. Szkoła ma Ci pomóc odkryć w czym jesteś dobra. Studia dać zawód, a kursy i certyfikaty wyróżnić Cię na tyle innych kandydatów. Jest też druga opcja. Wszystkie te placówki zniechęcą Cię na tyle, że... założysz własną firmę, co też będzie super.

Przeżyjesz tysiące końców świata

Nie zdałaś roku? Nie masz chłopaka? Nie możesz znaleźć pracy? Wydaje Ci się, że świat Cię nienawidzi i nikt Cię nie rozumie. Jest najgorzej na świecie, nie będzie lepiej. Bzdura! To raptem chwilowy przestój podczas Twojej podróży. Musisz pamiętać, że Twoja obecna sytuacja to nie stacja końcowa. Nie będziesz czuła się tak już zawsze. Co więcej, życie często nie idzie zgodnie z planem. Naucz się grać kartami, które dostajesz tak, jakby były to karty, które chciałaś od początku. Na tym polega cały sekret.

"Jeżeli nie będzie to miało znaczenia za 5 lat, nie ma sensu poświęcić więcej niż 5 minut na myślenia o tym"

Wraz z wiekiem, zwiększy się Twoje pole widzenia. Przestaniesz odczuwać stres podczas wystąpień publicznych, pisania ważnych maili czy rozmów kwalifikacyjnych. Im szybciej, zaczniesz analizować swoje reakcje i pracować nad nimi, tym szybciej pewne sytuacje okażą się łatwiejsze. Natomiast wszystkie rzeczy, których nie zrobiłaś, bo

a) bałaś się, co pomyślą znajomi,

b) nie wiedziałaś, jak zareagują rodzice,

c) sama nie wiedziałaś, czy chcesz je zrobić ale pomysł nie chciał Cię opuścić

należało zrobić, bez żadnego zastanowienia. ONI nie muszą się z Tobą zgadzać. Wyjdź z domu. Pojedź na ten koncert. Kup sobie te spodnie. MUSISZ wygrać z barierą we własnej głowie.

Naucz się czytać małe druczki i zakumpluj się z podatkami 

Wiedza jest w stanie uratować Cię przed stratą wielu pieniędzy. Dorosłość to również płacenie rachunków i cała masa nowych informacji. Nie uciekaj od nich. Wiem, że brzmi strasznie (przez co wcale się do tego nie palisz), rozumiem. A jak najlepiej zmierzyć się z lękiem? Zanurzyć się po uszy w temacie! Dzwoń, pytaj, googluj, czytaj. Mnóstwo młodych ludzi na początku przepłaca z niewiedzy. Już nawet nie wspominając, że wielu cwaniaczków na tym żeruje! Nigdy nie zapomnij dowiedzieć się wszystkiego w banku, szpitalu czy innej instytucji i pamiętaj - nie ma głupich pytań. A w szkole niestety nie było TAKICH lekcji. 

Sfera seksualna nie jest wstydliwa (to my ją takową czynimy)

Wiele chłopaków reaguje żartami i komizmem na tematy dotyczące seksu. Przez to, możesz czuć się zakłopotana lub zawstydzona. Rodzice zresztą też często traktują seks jak tabu, a koleżanki wydają się bardziej doświadczone niż Ty. Z kolei wizyta u ginekologa napawa Cię lękiem. To normalne ale niepotrzebne. Zamów podręcznik Anji Rubik #SexedPl, odpal wyszukiwarkę, obejrzyj "Sex Education" na Netflixie i zacznij traktować swoje ciało takim, jakim jest. Większość rzeczy to zwykła biologia. Wszyscy pod ubraniami mamy to samo. I uważaj, bo przez niewiedzę w tej sferze możesz sobie kiedyś zrobić krzywdę! 

 

"Bądź osobą, której potrzebowałaś za młodu" brzmi jeden z postów na Tumblrze. Mam nadzieję, że albo masz taką osobę albo kiedyś się nią staniesz :)

 

Zobacz też: Myślisz o tatuażu? TE inspiracje pomogą Ci wybrać idealny wzór!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!