Reklama

#HAPPYLIFE

08.02.2019

Łatwe sposoby na bycie bardziej EKO

Łatwe sposoby na bycie bardziej EKO https://www.instagram.com/areta/
TAGI: eko

Monika Kurek

Reklama

Bycie eko jest #HOT już od dłuższego czasu. W 2019 będziemy starać się jeszcze bardziej. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że to strasznie dużo roboty. Niekoniecznie! Zacznij od małych kroczków. Wcale nie trzeba wiele, aby dołożyć swoją cegiełkę do zmieniania świata. 

 

Zrezygnuj z plastikowych słomek (lub ogólnie ze słomek, jeśli nie są dostępne zamienniki). Do akcji nie korzystania ze słomek dołączyło też mnóstwo warszawskich knajp np; Pacyfik, Charlotte czy La Sirene.  

 

Zamiast kupować plastikowe torebki, zacznij nosić ze sobą płócienną torbę na zakupy. Nie zajmie dużo miejsca, no i zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Nie daj się zwieść myśli: "E tam, jaką różnicę zrobi parę groszy?". Jednorazowo - żadnej. Lecz nie oszukujmy się. Większość z nas, ciągle korzysta z plastikowych torebek.

 

Zaopatrz się w wielorazowe naczynia: termos, opakowania na żywność i bidon na wodę. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste zapoczątkowało akcję #zwłasnymkubkiem. Inicjatywa jest bardzo prosta. Wystarczy wpaść do kawiarni z własnym kubkiem wielorazowym. Nawet dostaniesz zniżkę. Mapka kawiarni biorących udział w akcji znajduje się tutaj

 

Postaw na naturalne kosmetyki oraz takie, które możesz zrobić samodzielnie. Przykład? Maseczka z miodu. Sprawdź jednak wcześniej czy Cię nie uczula. A może cytrynowy peeling do ciała? To naprawdę proste. Internet jest pełen przepisów. Kto wie, może całkiem spodoba Ci się zabawa w małego chemika? 

 

Nie wyrzucaj - wymieniaj się. Istnieje mnóstwo przedsięwzięć, pomagających pozbyć się niechcianych rzeczy. Chcesz się pozbyć książek, ubrań lub bibelotów? Mieszkając w dużym mieście, prawdopodobnie znajdziesz jakiś pchli targ. A jak nie, zawsze możesz wymienić się z koleżankami. Daj swoim rzeczom nowe życie! 

 

Areta Szpura radzi, aby kwestionować wszystkie wyboru zakupowe. I to dobra rada. Czy na pewno tego potrzebujesz? Być może to zachcianka i zaraz Ci się znudzi? Daj się ponieść głosom fanów "zero waste" i minimalizmu. To jeden z ważniejszych trendów 2019!

 

Zobacz też: Czekoladowy hummus – zrób to sama!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!