Reklama

#HAPPYLIFE

10.07.2019

Rozsądny minimalizm - jak się nie ograniczać i świadomie kupować ubrania?

Rozsądny minimalizm - jak się nie ograniczać i świadomie kupować ubrania? fot. materiały prasowe

Wyjaśniamy, czym jest szafa kapsułowa.

Redakcja

Reklama

Słowo „minimalizm” zyskuje na popularności, ale większości z nas wciąż kojarzy się z niczym innym, tylko z ograniczeniami. Jak to, zrezygnować z zakupów na poprawę humoru albo zredukować ilość rzeczy w szafie o połowę? Jeśli do tej pory tego typu zmiany wydawały Ci się zbyt drastyczne, sprawdź, jak wiele dobrego może zdziałać rozsądny minimalizm! Oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Gdy każdego dnia nie masz się w co ubrać…

Praktycznie każda z nas uwielbia zakupy. Są idealne na poprawę humoru. Sprawdzają się w roli nagrody za trudny dzień czy udany projekt albo rozrywki na weekend lub popołudnie z przyjaciółką. Kochamy zdobywać nowe rzeczy do naszych szaf, przez co te bardzo często pękają w szwach. Jak jednak wyjaśnić fakt, że przed imprezą znowu nie mamy pomysłu na stylizację? Albo przed pracą trudno nam stworzyć prosty zestaw złożony z pasujących do siebie ubrań? Jak wytłumaczyć to, że często nawet nowe ubrania bywają źródłem frustracji, bo jednak kiepsko się w nich czujemy albo w domowym lustrze wcale nie wyglądamy w nich tak dobrze, jak w tym sklepowym? Odpowiedź nasuwa się sama: kupujemy dużo, ale często niezbyt świadomie. A w przepełnionej rzeczami szafie trudno znaleźć ubrania i dodatki, które nosimy z prawdziwą przyjemnością.

Rozsądny minimalizm – zorganizuj swoją szafę w kilku prostych krokach!

Jeśli czujesz, że Twoja garderoba potrzebuje zmian, to trafiłaś doskonale. Minimalizm będzie idealnym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy wprowadzisz go do swojej szafy na własnych zasadach. Zapomnij o liczbach, bo nie chodzi tu o to, by ograniczać ilość rzeczy do konkretnego stanu, lecz o to, by spojrzeć na swoją garderobę szczerze, rozsądnie i bez sentymentów. Masz z tym problem? Bardzo skuteczne narzędzie, które pomoże Ci uporządkować szafę przygotowała ostatnio marka Domodi – do pobrania tutaj. Pamiętaj, że rzeczy, których nie nosiłaś od lat albo te, których nie miałaś na sobie ani razu od momentu zakupu, mogą posłużyć komuś innemu. Może więc warto oddać je potrzebującym albo zrobić wyprzedaż? Na pewno pomoże Ci to wprowadzić niezbędny ład w szafie, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć w niej rzeczy, które kochasz i nosisz z chęcią!

Świadome kupowanie ubrań - ułatwi życie i pozwoli zaoszczędzić

A co z zakupami? Trudno będzie rozprawić się z nawykiem kupowania na poprawę humoru czy w ramach nagrody, dlatego zacznij od małych kroczków. Zanim klikniesz „zamów” lub podejdziesz z nowym ubraniem do kasy, trzy razy zastanów się nad tym, czy naprawdę tego potrzebujesz i czy na pewno czujesz się w tym znakomicie. Uwierz, że wyłącznie takie ubrania i dodatki są warte naszej uwagi! Warto też pomyśleć o innym sposobie nagradzania się lub poprawiania sobie humoru, na przykład wypadem do kina z chłopakiem albo kawą z przyjaciółką, a na zakupy wybierać się raz na sezon z konkretnym planem. Gdy uporządkujesz swoją szafę, z łatwością dostrzeżesz, czego aktualnie Ci w niej brakuje. Rozsądny minimalizm to też zwracanie uwagi na jakość rzeczy. Może lepiej przeznaczyć większy budżet na jeden porządny płaszcz, zamiast kilka razy w sezonie dochodzić do wniosku, że ten kupiony na wyprzedaży wcale nie grzeje i nie leży na nas idealnie? Spróbuj! Zdziwisz się, że taki zakup to tak naprawdę spora oszczędność, a przede wszystkim – zawsze dobre samopoczucie i dobry wygląd w ubraniach, które naprawdę uwielbiasz!

 

Materiał partnera

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!