Reklama

#HAPPYLIFE

29.01.2019

5 sposobów na NATYCHMIASTOWĄ poprawę humoru!

5 sposobów na NATYCHMIASTOWĄ poprawę humoru! https://www.instagram.com/whowhatwear/ / https://www.instagram.com/femminspiration/

Monika Kurek

Reklama

Masz gorsze dni? Teoretycznie nie stało się nic złego, ale totalnie jesteś nie w sosie. Nie wiesz dlaczego. Wszystko jest źle. Autobus przyjeżdża nie wtedy kiedy powinien, ON nie odpisuje i nie możesz znaleźć swojej ulubionej koszulki. Mama ma pretensje i nawet z najlepszą przyjaciółką już się nie dogadujesz. Marzysz o wyjeździe gdzieś daleko, ale... kompletnie nie masz na to czasu. Środki na koncie też nie bardzo. W sytuacji takiej jak ta, mamy dla Ciebie 5 niezawodnych sposób na poprawę humoru! 

 

https://www.instagram.com/femminspiration/

1. Nowy Rok - nowa poranna rutyna! 

Wszystkie czynności, które wykonujesz rano, mają ogromny wpływ na dalszą część Twojego dnia. Może pora na coś innego? Zamiast w pędzie wyskakiwać rano z łóżka, spróbuj wziąć głęboki oddech i poleżeć minutę. Potem, weź kolejne 5 czy 6 oddechów. Ilość tlenu wpływa na funkcjonowanie Twojego mózgu. W ten sposób, wstając - będziesz w pełnej harmonii ze swoimi myślami i ciałem. Nie stresuj się zadaniami, czekającymi Cię tego dnia. Po prostu oddychaj, 

2. Słuchaj swojego ciała

Złe samopoczucie często wynika z zaniedbań. Kiedy ostatnio jadłaś? Kiedy pijesz wystarczająco dużo wody? Ile godzin dziś spałaś? Czy byłaś na świeżym powietrzu? Zwracaj też szczególną uwagę na drętwienie karku czy skurcze. Postaraj się wyprostować nogi od czasu do czasu, a może nawet dałabyś radę skoczyć w czwartek na masaż? 

3. Bądź dla siebie dobra

Zrób w swoim harmonogramie miejsce na relaks i choć jedną rzecz dla siebie samej. NIE MOŻESZ żyć w ciągłym stresie. Obejrzenie odcinka ulubionego serialu czy spacer z przyjaciółmi są w stanie wywrócić do do góry nogami całe Twoje nastawienie. Odprężysz się i będziesz w stanie działać o wiele skuteczniej aniżeli pogrążona we wiecznej presji. Na Instagramie krąży obrazek z podpisem: "Nie da się nalewać z pustego kubka". I to prawda. Możesz dać światu dużo ale musisz mieć z czego!

4. Polub się z karmą

Zrobiłaś już coś miłego dla siebie. Teraz czas zrobić coś dla kogoś innego. Nie dość, że wywrzesz wpływ na czyjeś życie, to dobry uczynek będzie miał efekt na Twoje własne samopoczucie oraz poczucie wartości. Zapłać za czyjąś kawę, skomplementuj torebkę dziewczyny siedzącej na przeciwko w tramwaju lub powiedz tacie, że go kochasz. 

5. Bądź świadoma tego, co się dookoła Ciebie dzieje

Nie wystarczy mieć dla siebie chwili rano i przed pójściem spać. Podczas dnia, znajdź sekundę żeby zadać sobie pytania takie jak "Czy na pewno tego potrzebuję?", "Czy mam na to czas?". Zwróć też uwagę czy nie trzymasz napięcia w barkach. 

 

A może masz jakieś swoje niezawodne sposoby? :)

 

Zobacz też: Czy Bumble to nowy Tinder? Wśród filtrów znaki zodiaku!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!