Reklama

#HAPPYLIFE

25.01.2019

Piosenki Ariany Grande inspiracją na Marszu Kobiet 2019

Piosenki Ariany Grande inspiracją na Marszu Kobiet 2019 https://www.instagram.com/arianagrande/ / https://www.instagram.com/anyaknower/

Monika Kurek

Reklama

19 stycznia w Stanach Zjednoczonych odbył się Marsz Kobiet 2019. To wydarzenie cieszące się dużym zarówno zaangażowaniem jak i zainteresowaniem ze strony mieszkanek USA. Na przestrzeni lat, marsz uświetniły swymi przemowami gwiazdy takie jak Madonna, Halsey, Natalie Portman czy Viola David. W tym roku, swoją cegiełkę dołożyła wschodząca nadzieja polityki, czyli Alessandra Ocasio Cortez. Kreatywnością nie zawiodły również uczestniczki, tworząc liczne, kreatywne plakaty. Dużą część z nich zainspirowała Ariana Grande. Czy była obecna? Tego nie wiadomo! Jej duch jednak na pewno towarzyszył dziewczętom tego dnia! 

 

https://www.instagram.com/anyaknower

Najczęściej wykorzystywane były fragmentu tekstu "Thank u, next". W tym wypadku, referencją są wybory prezydenckie w 2020. Tytuł z kolei jest odniesieniem do obecnego prezydenta USA, Donalda Trumpa. Choć to dopiero za 2 lata, wiele osób już zadeklarowała swój udział. 

 

https://www.instagram.com/cosmicmayia

Odważny, feministyczny singiel Ariany z płyty "Sweetener" o zadziornym tytule "God is a Woman" również znalazł swoje odniesienie na plakatach. Nic dziwnego!

 

https://twitter.com/msnazzzy

"Jeden nauczył mnie miłości, jeden cierpliwości a jeden bólu" głosi plakat. O ile za miłość wszyscy dziękują Obamie, tak cierpliwość dostała się Hilary Clinton. Ból przypadł z kolei (na wszystkich plakatach, tutaj nie ma żadnego zaskoczenia) Trumpowi. To parafraza fragmentu "Thank u, next" dotycząca poprzednich chłopaków piosenkarki. 

 

http://instagram.com/peanutbutterloser

Wciąż pozostajemy w odniesieniach do "Thank u, next". Tym razem, uczestniczki marszu wzięły na warsztat zdanie "I'm so fucking grateful for my ex", zmieniając je w "I'm so fucking grateful for my sex". W ten sposób, nie jesteśmy już wdzięczni za swoich byłych chłopaków, a za swoją własną płeć. I to również brzmi super! 

 

http://instagram.com/peanutbutterloser

Ciekawe, kiedy ogłoszą to faktem naukowym? Nie no, żartujemy. Lecz nie da się ukryć, że 2018 był dość rewolucyjny dla kobiet na całym świecie. 

 

http://instagram.com/shania

"When you try to come for me, I keep on flourishing" śpiewa Ariana w "God is Woman" ("Kiedy próbujesz mi zaszkodzić, ja wciąż rozkwitam"). Dziewczęta z Marszu również poczuły tą energię i doskonale wiedzą, że nikt im nie podskoczy! 

 

http://instagram.com/preciousuniquewomensfoundation

Michelle i Barack Obama nadal cieszą się w Stanach ogromną sympatią i respektem (ba, nawet na Instagramie zarówno ją jak i jego śledzi o ponad połowię więcej osób niż Trumpa). Wciąż utrzymują kontakt z wieloma ważnymi osobistościami a obywatele USA wydają się za nimi szczerze tęsknić. Było to doskonale odczuwalne 19 stycznia. 

 

https://twitter.com/forevergirlalli

 

Nie zabrakło też najnowszego hitu Ariany "7 Rings", w którym wokalistka śpiewa "Podobają Ci się moje włosy? Jej, dzięki. Właśnie je kupiłam". Pomysłowość i kreatywność dziewcąt nie zna granic i właśnie dzięki temu, możemy podziwiać plakat: "Podobają Ci się moje prawa? Jej dzięki. Chcę je" :) Właśnie w takie - zadziorne, odważne ale i stanowcze - nastawienie, warto się uzbroić na 2019! 

 

Zobacz też: W 2019 postaw na ROZWÓJ OSOBISTY. Co to właściwie oznacza?

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!