Reklama

#HAPPYLIFE

18.01.2019

7 znaków, że jesteś gotowa na zmianę swojego życia

7 znaków, że jesteś gotowa na zmianę swojego życia https://www.instagram.com/whowhatwear/ / https://www.instagram.com/femminspiration/

Monika Kurek

Reklama

Czasami nie potrzebujemy Nowego Roku, aby zapragnąć diametralnej zmiany swojego życia. To trochę, jak gdy po rozstaniu ścinamy włosy i odcinamy się od starych nawyków. Warto znać siebie na tyle, aby szybko zauważyć oznaki zmęczenia i znużenia rutyną. I oczywiście - właściwie zareagować. Po czym poznać, że już najwyższy czas aby zmienić swoje życie? Już spieszymy z pomocą! 

 

1. Twoja motywacja oficjalnie zniknęła z horyzontu

Nie ma jej, bo już zupełnie nie kręci Cię to co robisz. Wykonujesz rzeczy mechaniczne i bez większej refleksji. Jasne, jesteś w stanie nadal pociągnąć swoje zobowiązania. Ale co to za przyjemność? Porządna dawka ekscytacji i adrenaliny daje ludziom niesamowite moce. Potrafią wstawać o 5 czy zrezygnować z wyjścia do pubu, by spędzić nad pracą całą noc. Nie masz się poddać ale... zwyczajnie przegrupować swoje siły. Może szybki wypad na weekend w celu odzyskania inspiracji? 

2. Przynajmniej raz dziennie czujesz się nieszczęśliwa

Nie chce Ci się wstawać z łózka i tylko odliczasz godziny do końca swojego zajęcia. Nie jest ciężko, ale i tak jesteś ciągle zmęczona. W sumie, nie wiesz nawet dlaczego. Po prostu tak się czujesz. Nie jesteś wcale leniwa czy samolubna. Po prostu coś jest inaczej. 

3. Ludzie dookoła Ciebie się zmieniają

Choć nie powinniśmy porównywać się do innych - warto od czasu do czasu zerknąć jak sytuacja ma się w ich obozie. Czerpiemy bardzo dużo z otaczających nas osób. Jeśli wszyscy dookoła zaczynają zakładać rodziny lub rzucają się w wir pracy, warto zastanowić się, czy nadal satysfakcjonuje Cię to, czym sama się zajmujesz. 

4. Jesteś znudzona

Jest różnica pomiędzy wstaniem w sobotę i poczuciem pustki, bo nie masz pojęcia co ze sobą zrobić, a kompletnym znużeniem podczas rutynowego dnia pracy. Czy Twoja praca nie jest już dla Ciebie wyzwaniem? A może zmieniła się Twoja definicja dobrej zabawy? Pamiętaj: nie istnieje powód by tkwić w tej sytuacji dłużej niż konieczne!

5. Jesteś zestresowana

Nie możesz spać? Popełniasz błędy, które zazwyczaj Ci się nie zdarzają? To oznaki stresu. Towarzyszy on również zazwyczaj podejmowaniu decyzji. Nie lubimy zmian. Szybko przyzwyczajamy się do jakichś wzorców i łamanie ich wzbudza nasz dyskomfort. To normalne. Istnieje zjawisko tzw. "dysonansu", które trzyma nas w podjętej raz decyzji ze strachu przed stratą czasu. Nie daj się złapać na tą sztuczkę swojego mózgu!

6. Jesteś przerażona

Codziennie towarzyszy Ci strach. Nie czujesz się dobrze ale jednocześnie zupełnie nie wiesz co dalej. Zrób przestrzeń na to, żeby pomyśleć. Weź głęboki oddech i zrób sobie maseczkę. To normalne, że się boisz. Cała szuka polega jednak na przezwyciężeniu tego strachu i wyrwanie się z tego, co Cię więzi. 

7. W Twoim życiu brakuje stymulacji

Stymulacja równoważy stres, złość, strach i pozostałe negatywne emocje w naszym życiu. Wyzwala też endorfiny. Gdzie podziały się Twoje bodźce? Właśnie ich brak jest przyczyną monotonii oraz nudy. Potrzebujesz nowych czynników, które urozmaicą Twoje życie i nadadzą mu trochę twórczej harmonii. Może nowe hobby? 

 

TE sygnały to ewidentne znaki, że MUSISZ przystąpić do działa i wywrócić swoje życie o 180 stopni. JAK to zrobić? Spokojnie, z tym też chętnie Ci pomożemy :)

 

Zobacz też: Twój horoskop na 2019

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!