Reklama

#HAPPYLIFE

18.01.2019

Po które książki warto sięgnąć w 2019 roku?

Po które książki warto sięgnąć w 2019 roku? https://www.instagram.com/57thstreetbooks/ / https://www.instagram.com/mojabuka_aga

Monika Kurek

Reklama

 

Internet nie ma wątpliwości - w 2019 będą obowiązywać pewne zasady. Jedną z nich, jest dbanie o siebie. Zarówno w kontekście fizycznym jak i psychicznym. Właśnie dlatego, koniecznie jest systematyczne stymulowanie naszego mózgu. Podzieliliśmy się już listą filmów i seriali na 2019. A co będziemy czytać w nadchodzących miesiącach? 

"Nienawiść, którą dajesz" - Angie Thomas

https://www.instagram.com/book.z.toba

W tym miesiącu wychodzi film o takim samym tytule i warto sięgnąć najpierw po książkę. Historia jest następująca. Starr pochodzi z biednej dzielnicy, zamieszkiwanej głównie przez czarnoskórych. Rodzice, chcąc zapewnić jej jak najlepszą edukację, decydują się wysłać dziewczynę do prywatnej, bogatej szkoły. Pewnego dnia, jest świadkiem wstrząsającego wydarzenia. Przyjaciel Starr z dzieciństwa zostaje postrzelony przez policję. Wydawałoby się, że w XXI wieku kolor skóry nie ma już znaczenia. Starr niestety musi zmierzyć się z rzeczywistością. Tłem powieści jest segregacja rasowa oraz ruch #BlackLivesMatter. 

 

"Becoming" - Michelle Obama 

https://www.instagram.com/michelleobama

Książka byłej pierwszej damy MUSIAŁA znaleźć się na naszej liście. W Stanach robi furorę od paru miesięcy, natomiast w Polsce premiera odbędzie się za miesiąc, warto więc szybciutko złożyć zamówienie. Michelle skończyła studia prawnicze, jest aktywistką oraz inspiracją kobiet na całym świecie. Jest również, oczywiście, żoną Baracka Obamy. Kumpluje się z Oprah czy Beyonce, no i jest przy tym super fajna. Razem z mężem zrobili masę dobrego podczas kadencji i totalnie warto dowiedzieć się JAK to właściwie jest być Michelle Obamą. Must-have! 

 

 "The Testaments" - Margaret Atwood

 

https://www.instagram.com/chattobooks/

Długo wyczekiwana kontynuacja "Opowieści Podręcznej" oficjalnie pojawiła się na liście premier 2019 roku. Już we wrześniu, wszyscy fani książki i serialu będą mogli cieszyć się dalszymi przygodami June. Ku przypomnieniu: republika Giledau odnotowuje dramatycznie niską ilość urodzin. Właśnie dlatego zmusza kobiety do... masowego rodzenia dzieci. June, typowana na jedną z podręcznych, angażuje się w ruch oporu. Serial okazał się sukcesem i w okolicach kwietnia powinien pojawić się sezon 3 (pojawiają się głosy o coraz luźniejszym podejściu do wzorowani się na książce, ale twórczy zaprzeczają). Zdaje się, że musisz zadecydować sama. 

 

"Czarne Słońce" - Jakub Żulczyk 

https://www.instagram.com/jakubzulczyk/

"Sztywniutko? Sztywniutko!" - chciałoby się rzecz, cytując jedno z najsłynniejszych powiedzeń serialu "Ślepnąc od Świateł" na podstawie książki Żulczyka o takim samym tytule. Serial zrobił furorę i został doceniony nawet przez zagraniczne magazyny. Pisarz również brał udział w pracach nad scenariuszem. To był dla niego pracowity rok, bo zaczął także pisać kolejną powieść. "Czarne Słońce" pojawi się w 2019 i póki co, nie dostaliśmy jeszcze żadnej wskazówki co do fabuły. O wydawnictwie poinformował sam Żulczyk na swoim Instagramie. 

 

"Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza" - Dominik Szczepański 

https://www.instagram.com/publio.pl/

Tą historią żyliśmy wszyscy w styczniu zeszłego roku. Tomasz Mackiewicz oraz Elisabeth Revol podjęli próbę wejścia na szczyt 8 tysiącznika Nanga Parbat. Była to już siódma próba Mackiewicza. Osiągnęli cel 25 stycznia. Niestety, miało to swoją cenę. Mackiewicza dopadła ślepota śnieżna i choroba wysokościowa, Revol również była w fatalnym stanie. Wydawałoby się, że oboje zginą. Właśnie wtedy, na pomoc ruszył Denis Urubko oraz Adam Bielecki przeprowadzając najszybszą akcję ratunkową w historii. W zaledwie 8 godzin pokonali prawie 1,5 km w pionie przy -50 na mrozie oraz w warunkach nocnych. Uratowali dzięki temu Revol. Mackiewicz zapłacił za swoje marzenie o Nandze życiem. Przez nadchodzącą burzę śnieżną, Urubko i Bielecki nie byli w stanie ruszyć dalej. Książka ma premierę za niecały tydzień i powstała we współpracy z żoną Mackiewicza. Trud naszych himalaistów został doceniony, akcję wspierały media polskie i światowe, a Brytyjczycy pomogli zebrać pieniądze na helikopter. Życie napisało scenariusz o którym nie śniło się nawet najlepszym reżyserom! 

"Kiedy pan Piecho gryzie" - Brian Conaghan 

https://www.instagram.com/enbygram/

Przewrotny tytuł kryje niesamowitą historię. Główny bohater to nastolatek z zespołem Tourette'a. Dylan podczas kontroli w szpitalu podsłuchuje, że zostało mu tylko kilka miesięcy życia. Właśnie dlatego, mobilizuje się całkowicie i tworzy listę rzeczy do zrobienia przed śmiercią. Przeżyje dzięki temu masę przygód oraz pozna na swej drodze niesamowitych ludzi. Zapowiada się śmiech przez łzy! Choć w Stanach książka została wydana w 2014, to dopiero teraz trafia do Polski. 

 

"W czepku urodzone" - Dorota Gellner

https://www.instagram.com/dr_ag_ann/

Książek o lekarzach jest co nie miara. Tym razem, swej publikacji doczekały się pielęgniarki. To niesamowita okazja by zajrzeć za kulisy szpitalu oraz poznać tajniki pielęgniarek. Często niedoceniane, są ogromnym wsparciem lekarzy i wiele przedsięwzięć bez nich nie miałoby racji bytu. Poznaj kulisy ich zawodu i daj się wciągnąć w anegdotki ze szpitalnych korytarzy! 

 

A jakie pozycje znajdują się na Twojej liście książek na nadchodzący rok? :)

 

Zobacz też: „Bucket List” – czym jest słynna lista rzeczy do zrobienia przed śmiercią?

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!