Reklama

#HAPPYLIFE

24.01.2019

Jak ULEPSZYĆ Twoją pozycję zawodową?

Jak ULEPSZYĆ Twoją pozycję zawodową? https://www.instagram.com/girlgaze/ / https://www.instagram.com/bossbabe.inc/

Monika Kurek

Reklama

W 2019 stawiamy na siebie. "Ucz się i bądź królową" głoszą internetowe cytaty. Nawet Emma Watson czy Amal Clooney spędzają mnóstwo czasu na czytaniu książek oraz zdobywaniu wiedzy. Podążając swoją ścieżką zawodową - nawet mając już pracę - musisz pamiętać, że powinnaś rozwijać się wraz z rynkiem. Właśnie dlatego, mamy dla Ciebie parę sposobów na skuteczne ugruntowanie Twojej pozycji zawodowej :)

 

https://www.instagram.com/bossbabe.inc/

"Jak mała, czarnoskóra dziewczynka z Południa - pozbawiona edukacji, z ojcem w więzieniu oraz matką pracującą na 3 etaty - zdołała znaleźć się wśród człowych 3% naszego narodu? To był jej wybór. Ty masz taką samą władzę". Teoretycznie, po maturze nie musisz dalej się uczyć. Możesz jednak wybrać edukację. Po co? Edukacja to władza znajdująca się na wyciągnięcie ręki. NIGDY nie przestawaj się rozwijać. Zacznij już teraz!Co warto zrobić? W pierwszej kolejności, koniecznie załóż sobie konto na LinkedIn. To portal specjalizujący się w kontaktach zawodowych i biznesowych. Co więcej, jest międzynarodowy. Korzysta z niego bardzo wielu biznesmenów i być może, właśnie w ten sposób znajdziesz wymarzoną pracę. Rynek pracy rozwija się wraz z postępującą do przodu technologią. Rośnie  również i konkurencja. Musisz więc WYRÓŻNIĆ się na tle innych kandydatów (tudzież na tle innych kolegów pretendujących do awansu).

https://www.instagram.com/bossbabe.inc/

Postaw na certyfikaty oraz kursy. Dużym atutem jest znajomość języków. Zależy, oczywiście, w co celujesz. Jeżeli marzy Ci się bycie wizażystką to przyda Ci się współpraca z topowymi makijażystkami i solidne portfolio (zbudowane np; dzięki maxmodels). Wiedza techniczna i teoretyczna jest równie istotna co... social media. Współcześnie, są one wizytówką oraz drogą do potencjalnej współpracy. Obecnie, mając firmę bez konta na Instagramie czy fanpejdża na Facebooku bardzo dużo tracisz. Również jako osoba prywatna powinnaś zadbać o swoją wizytówkę w Internecie. To też świetna okazja by podzielić się ze światem swoim zdaniem. Pamiętaj, że masz głos, który się liczy i warto z niego korzystać. Zaskarbi Ci to wielu zwolenników. W Internecie, ludzie lubią się z Tobą identyfikować. 

Jedna dziedzina to mało

Kolejną rzeczą jest wszechstronność. Nie zamykaj się na jedną specjalizację. Wystarczy, że w jednej jesteś ekspertem ale radzisz sobie nieźle z pozostałymi dwoma. Poszerzaj pole swojej działalności. Zresztą, nawet będąc biotechnologiem, wypada wiedzieć kto jest premierem naszego rządu i kiedy była bitwa pod Grunwaldem. Istnieje pewna baza: zasady savoir-vivre, wiadomości codzienne czy też znajomość geografii. Bez niej w towarzystwie ani rusz! Orientujesz się, co jest na topie, jakie filmy poradziły sobie na Oscarach i o czym mówi się głośno w Twoim kraj? Powinnaś! Obeznanie ułatwi Ci poznawanie ludzi a ludzie to klucz do sukcesu. 

 

Przede wszystkim jednak zapamiętaj, że warto zdobywać wiedzę przez całe życie. Odnajdź w sobie głód wiedzy i dąż do tego aby być absolutnie najlepszą wersją siebie! 

 

Zobacz też: Początek stycznia a motywacji nadal brak? Zainspiruj się bohaterkami filmów i seriali, które wiedzą JAK załatwić KAŻDĄ sprawę!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!