Reklama

#HAPPYLIFE

10.01.2019

McDonalds wprowadza papierowe słomki

McDonalds wprowadza papierowe słomki https://www.instagram.com/ihanio/ / https://www.instagram.com/weronikalenarczyk

Monika Kurek

Reklama

Cały świat szaleje na punkcie bycia eko i nie ominęło to również sieci McDonald's! Mało tego - Polska jest jednym z krajów testujących skuteczność pomysłu... wprowadzenia papierowych słomek do napojów. 

 

To nie żarty! W wybranych lokalach w Polsce, już od 7 stycznia otrzymacie papierowe słomki. W przypadku Warszawy, będzie to McDonald's przy Świętokrzyskiej. Dostaniecie je również w następujących lokalach: Katowice, ul. Stawowa 5; Poznań, ul. Grunwaldzka 104 c; Gdańsk, ul. Bażyńskiego 2; Wrocław, Rynek 30; Mrągowo. Test zakończy się 27 stycznia. Cała akcja ma na celu sprawdzenie pomysłu w wymiarze globalnym. Słomki są elementem nowej strategią sieci o nazwie "Scale for Good", której częścią jest również recykling odpadów czy wprowadzenie opakowań wykonanych ze źródeł odnawialnych. Na czym polega test? Na Twoim wyborze. Od 7 do 27 - we wspomnianych wcześniej lokalnych - będziesz mogła samodzielnie wybrać słomkę: plastikową, papierową lub... żadną. To nie koniec prób bycia eko ze strony McDonald's. Od 2018 sieć bierze udział w projekcie  „NextGen Cup Challenge” (wyzwania podjął się też Starbucks). Chodzi o stworzenie jednorazowe kubka, nadającego się do recyklingu! Wyniki poznamy już w przyszłym miesiącu. 

 

Fajna inicjatywa? Czy duże koncerny powinny angażować się w ekologię oraz zachęcać swoich użytkowników do bycia eko? My jesteśmy na tak :)

 

Zobacz też: "The Notebook" wraca w nowej i nieoczywistej odsłonie!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!