Reklama

#HAPPYLIFE

10.01.2019

Jak UTRZYMAĆ związek na odległość?

Jak UTRZYMAĆ związek na odległość? https://www.instagram.com/humanlovers/

Monika Kurek

Reklama

 

Związki na odległość wydają się skomplikowaną sztuką, którą opanowała zaledwie niewielka część społeczeństwa. Nawet w filmach często kończą się katastrofalnymi rozstaniami i złamanym sercem po wsze czasy. Nie jest łatwo, gdy Twoja druga połówka znajduje się po drugiej stronie kraju czy Europy. Nie ma znaczenia jak tam się znalazła - czy stamtąd pochodzi czy też wybrała się do pracy. Tak czy owak, utrzymanie związku na odległość wymaga dużego zaangażowania z obu stron. JAK więc to zrobić?! 

 


https://www.instagram.com/femminspiration/

Czy JA jestem na to gotowa? 

Rozpocznijmy od krótkiego kwestionariusza! Żeby odpowiedzieć na tytułowe pytanie, musisz najpierw ustalić czy jesteś gotowe na takie zobowiązanie. Zastanów się, czy... 

1. ... ON jest tego warty? (czy jest warty poświęcenia, które musisz włożyć w ten związek?) 

2. ... byłabyś w stanie się dla niego przeprowadzić? 

3. ... będziesz czuć się w porządku w nowym miejscu, nawet jeśli Wasz związek nie wypali? (i co wtedy zrobisz?)

4. ... często robisz się zazdrosna i potrzebujesz dużo uwagi? 

5. ... wytrwasz bez codziennych randek i trzymania za ręce?

Odpowiedzi twierdzące oznaczają, że śmiało możesz przejść do dalsze części tekstu! Zacznijcie koniecznie od ustalenia zasad, czyli jak często się widujecie i jak często rozmawiacie. Brak zasad prawdopodobnie będzie skutkował rozminięciem się Waszych wzajemnych oczekiwań oraz rozczarowaniem. Same spotkania okażą się ważnym punktem w Twoim życiu - będziesz do nich odliczać i nie raz daleki termin doprowadzi Cię do płaczu. Aby zmniejszyć tęsknotę, postaraj się zarezerwować przez powrotem kolejną wizytę. To zniweluje trochę ból rozłąki i da Ci coś, na co możesz wyczekiwać. Balans nie jest łatwy do znalezienia: powinnaś odzywać się często ale nie na tyle często, aby go osaczyć. Czas gdy nie jesteście razem, wykorzystaj z kolei na pracę nad sobą. Twój świat NIE MOŻE kręcić się wokół niego.

 

https://www.instagram.com/humanlovers/

Związek na odległość to wiele poświęceń. Czasem nie będziesz w stanie spotkać się ze znajomymi tylko dlatego, że macie umówioną rozmowę na video czacie. Najcięższa jest jednak kwestia przeprowadzki. Ktoś MUSI się w końcu do kogoś przeprowadzić. Alternatywą jest.. zerwanie. Czy jesteś na to gotowa? Czy jesteś wystarczająco twarda aby poradzić sobie w nowym miejscu, jeżeli ON nie okaże się tym jedynym? Potrzebujesz alternatywy. Bez wyjścia awaryjnego ani rusz. Co jeszcze? Nie kłóćcie się przez wiadomości. Wszelakie sprzeczki wyjaśniajcie przez telefon - usłyszysz wtedy również jego ton głosu, tembr, zauważysz zdenerwowanie. Wyzbądź się również tendencji do czepiania się o drobnostki. W tym przypadku, właśnie TO może być Waszym upadkiem. 

 

Przede wszystkim jednak, upewnij się, że wszystko co robisz jest tego warte. Bądź pewna swych działań i włóż w nie całe swoje serce. Nie będzie łatwo, ale jak najbardziej jest to do zrobienia :)

 

Zobacz też: 10 łatwych wskazówek, które uczynią z Ciebie ekspertkę od flirtowania!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!