Reklama

#HAPPYLIFE

04.01.2019

Wszystko, co musisz wiedzieć o FIT BOXACH

Wszystko, co musisz wiedzieć o  FIT BOXACH fot. www.instagram.com/ulinka.black / www.instagram.com/fitcatering.pl

Pracujesz nad #bikinibody? Sprawdź, czy warto zainwestować w dietę pudełkową.

Redakcja

Reklama

Catering dietetyczny cieszy się bardzo dużą popularnością. Dieta pudełkowa została spopularyzowana głównie przez znanych aktorów czy piosenkarek, wychwalając pozytywne efekty, zrzucone kilogramy i rewelacyjny smak. Wiele osób coraz częściej sięga więc po ten rodzaj żywienia. Czy warto?

Jedzenie z pudełka

Dieta pudełkowa polega na tym, że po wykupieniu odpowiedniego pakietu, każdego poranka otrzymujemy przygotowane gotowe posiłki. Zazwyczaj dostaniemy 5 posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Gotowe danie wystarczy np. podgrzać i zjeść. Możemy zamówić dostawę albo do domu, albo do pracy – tak jak nam wygodnie. Samo określenie ,,dieta pudełkowa’’ jest jednak bardzo ogólne, ponieważ nie precyzuje tak naprawdę ani tego, jakiej jakości mają być dostarczane posiłki, ani tego czy mają być dietetyczne.

Rodzaje diet pudełkowych

W zależności od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć, powinniśmy wybrać inny pakiet. Możemy albo zredukować masę ciała, oczyścić organizm z toksyn, odżywić organizm przed ważnym wysiłkiem fizycznym czy przejść na dietę bezglutenową. Popularne są także diety paleo, dania wegetariańskie, o niskim indeksie gimnicznym oraz diety przeznaczone dla osób z nietolerancją laktozy. W zależności od naszych potrzeb bez trudu znajdziemy ofertę, która spełni nasze oczekiwania.

Kaloryczność

Dietę pudełkową możemy także wybrać pod kątem kaloryczności. Najczęściej spotkamy ofertę przygotowaną na 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal oraz 3000 kcal. To, jaki rodzaj diety i jaką kaloryczność wybierzemy zależy głównie od nas samych. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, najprawdopodobniej wybierzemy dietę niskokaloryczną, która ma redukować masę ciała.

Czy warto?

Decydując się na dietę pudełkową na pewno zyskamy więcej czasu. Zaoszczędzimy nie tylko czas na samym gotowaniu – ominie nas konieczność planowania posiłków, przygotowywania listy zakupów, wycieczek do supermarketów, stania w długich kolejkach … Wszystkie czynności, które są niezbędne do przygotowania posiłków odpadają z listy naszych codziennych obowiązków, co jest niewątpliwym plusem, zwłaszcza gdy borykamy się z małą ilością wolnego czasu. Dodatkowym plusem jest również to, że ominie nas zmywanie naczyń, utylizacja resztek jedzenia, a porządek w kuchni będzie trwał cały czas – nic dziwnego, skoro nie będzie używana. Jakie są inne zalety diety pudełkowej? Zwolennicy przekonują, że jemy tylko to, na co mamy ochotę. Zamawiamy interesujący nas pakiet, w którym nie będą się znajdowały niechciane przez nas produkty. Jeśli zależy nam na zrzuceniu kilogramów, dieta pudełkowa może nam w tym pomóc – odpowiednio przygotowane posiłki dostarczą nam potrzebnych składników odżywczych, ale pozwolą na redukcję masy ciała. Zmieniamy też złe nawyki żywieniowe 0 jemy tylko co, co dostaniemy, jeśli oczywiście uda nam się powstrzymać przed wycieczką do sklepu po świeże ciastko czy batonika. Niektórzy są zdania, że catering dietetyczny uczy nas zasad zdrowego żywienia, jednak inna część uważa, że trudno mówić o aspekcie edukacyjnym. Często zjadamy to, co dostaniemy bez większej refleksji. Nie zastanawiamy się nad tym, jak zostały skomponowane posiłki. Zjadamy danie, a opakowanie wyrzucamy do kosza. Catering dietetyczny ma też inną wadę – jeśli coś nam nie będzie smakowało, to albo będziemy musieli się zmusić do zjedzenia, żeby nie był głodnym, albo kupimy coś innego, a wtedy koszt dziennego wyżywienia wzrośnie.

Ile to kosztuje?

Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jaki rodzaj diety wybierzemy. Wysokokaloryczne diety będą droższe niż te, które mają 1000 kcal. Mniej więcej można jednak wyciągnąć średnią cenę za dzień diety pudełkowej, która waha się w granicach 50-70 zł za 5 posiłków. Może się to wydawać korzystną ceną, jednak, jeśli pomnożymy to przez 30 dni, w skali miesiąca zapłacimy od ok. 1500 do ok. 2100 zł za jedną osobę. Jeśli zrezygnujemy z cateringu w weekend, cena spadnie od ok. 1000 do ok. 1400 zł, jednak należy do tego doliczyć wyżywienie, które musimy sobie przygotować samodzielnie. Jeśli mamy partnera lub partnerkę, to jeśli nie zdecydujemy się na catering dietetyczny dla dwójki, to i tak będziemy musieli spędzić czas w kuchni przygotowując posiłki. Oszczędność czasu znika.

Jakość posiłków

Chociaż firmy oferujące dietę pudełkową zachwalają najwyższą jakość swoich produktów, to my, jako klienci, musimy wykazać się sporym zaufaniem, że faktycznie otrzymujemy do zjedzenia produkty zdrowe i świeże. Zanim zamówimy cały pakiet, warto wykupić jeden dzień testowy, aby sprawdzić, czy posiłki odpowiadają nam jakością i smakiem. Warto także upewnić się czy oferowane dania wymagają podgrzania – zimne mięso nie będzie zbyt smaczne, dlatego jeśli nie mamy możliwości podgrzania jedzenia, wybierzmy raczej posiłki, które można zjeść w pokojowej temperaturze. Sprawdzajmy też, czy na pudełku widnieje data przygotowania dania, która powinna gwarantować świeżość.

Catering dietetyczny a chudnięcie

Na dietę pudełkową najczęściej decydują się osoby, którym zależy na zmniejszeniu wagi ciała. Jest to jednak kosztowna sprawa. Jeśli dojdziemy do wniosku, że nie jest to opcja dla nas, warto udać się na indywidualne konsultacje z dietetykiem, który pomoże nam w przygotowaniu jadłospisu. Taka wiedza kulinarna będzie bardzo przydatna, nauczymy się bowiem samodzielnie komponować posiłki tak, by dieta była dobrze zbilansowana. Każda dieta powinna też być połączona z aktywnością fizyczną – siłownia, zajęcia fitness, basen czy bieganie pomogą nam w gubieniu kilogramów w zdrowy i efektywny sposób. Szybka gotówka może nam pomóc w zakupie np. butów do biegania dobrej jakości lub kupnie np. bieżni, dzięki której będziemy mogli trenować w domu. Szybka gotówka często może być spłacana w ratach, o czym warto wiedzieć - więcej informacji na proficredit.pl/szybka-gotowka. Pamiętajmy jednak, szybka gotówka wymaga terminowej spłaty, dlatego upewnijmy się, że nie będziemy mieli z tym większego problemu.

 

Materiał partnera

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!