Reklama

#HAPPYLIFE

28.12.2018

JAK zaplanować Noworoczne postanowienia aby były SKUTECZNE?

JAK zaplanować Noworoczne postanowienia aby były SKUTECZNE? https://www.instagram.com/bossbabe.inc / https://www.instagram.com/plansthatblossom/

Monika Kurek

Reklama

 

Czy spisałaś już swoje postanowienia na 2019? Jeśli nie, to świetnie się składa, bo mamy dla Ciebie krótki poradnik, jak powinnaś zabrać się do ich formułowania! Bardzo wiele celów nie zostaje zrealizowanych przez brak realizmu oraz ram czasowych. Nie chcemy, aby to spotkało również Ciebie. Warto więc - pomimo napiętego grafiku - poświęcić chwilę i pomyśleć, czego oczekujesz nad nadchodzących miesięcy. To co, zaczynamy? 

 

Stwórz pozytywną wizję przyszłości 

To tak jak z jechaniem na wycieczkę. Nie musisz od razu znać wszystkich przystanków, ale MUSISZ mieć wybraną chociaż pierwszą destynację. Wybierz pierwsze wyzwanie lub cel. Możesz też najpierw spisać wszystkie pomysły a dopiero potem uporządkować je według miesięcy. Ważne jest też JAK formułujesz cele. Na przykład: "Chcę być bogata" to źle sformułowany zamiar, natomiast "Chcę zarabiać 5 tysięcy miesięcznie" już jest w porządku. Nie "Chcę schudnąć" a "Chcę odżywiać się zdrowo i zrzucić 3,5 kilograma". Precyzuj! 

Dlaczego tego chcesz? 

Realizacja postanowień zależy od energii, którą wkładasz w to co robisz. Ona z kolei wynika z tego, DLACZEGO w ogóle tego chcesz i czy NAPRAWDĘ tego chcesz. Nie warto marnować czasu na tymczasowe zachcianki i rzeczy, które nie przyniosą Ci żadnych, realnych korzyści. Np; czy na pewno potrzebujesz tej drogiej torebki lub skoku na bungee? Jeśli tak, to super! Warto jednak zadać sobie zarówno to pytanie jak i pozostałe pytania pomocnicze:

Czy robisz to, aby komuś udowodnić, że nie miał racji? 

Czy robisz to dla poczucia uznania lub sławy? 

Czy robisz to dla niezależności, która pozwoli Ci rzucić pracę? 

Czy to część większego planu? 

Czy to wpłynie pozytywnie na Twój rozwój?

Jest też świetne powiedzenie: "Jeżeli nie sprawia Ci to przyjemności ani nie przynosi korzyści, to po co w ogóle marnujesz swój czas?". 

Jakie nawyki powinnaś rzucić? 

To bolesna część postanowień noworocznych. Jeśli chciałaś podwyżkę, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na konto oszczędnościowe a - po jej otrzymaniu - wydajesz wszystko na buty i torebki, to Twój plan staje się pułapką. Ciężko jest być sumiennym i wytrwałym, ale zasługujesz na więcej niż robienie rzeczy na marne czy na pół gwizdka. Daj sobie więcej. Niech w 2019 każde Twoje działanie przynosi efekty. 

Unikaj uczucia przytłoczenia

Jasne, duże cele są straszne i przytłaczające. Właśnie dlatego, należy rozbić je na parę mniejszych kroków. W ten sposób unikniesz zniechęcenia oraz uruchomienia mechanizmu obronnego, krzyczącego "Rzuć to i włącz Netflixa, no już!". Jeśli nie do końca się na czymś znasz - googluj, pytaj, dzwoń. Małe kroki to mini cele, które będziesz odhaczać stopniowo aż w końcu osiągniesz efekt finalny. Ważne, abyś wiedziała DOKŁADNIE jakie czynności musisz wykonać. Jeżeli je określisz, przestaną być straszne. W chwilach paniki, weź głęboki wdech i zadaj sobie pytanie: "Co muszę zrobić teraz?". 

Wejdź w rytm

Nastaw się na efektywność, a okazje i właściwi ludzie sami zaczną pojawiać na Twojej drodze. Musisz tego chcieć. Twoje cele powinny stać się częścią Twojego życia. NIE MOŻESZ wypisać ich na kartce i zapomnieć. Myśl o nich, wizualizuj je i poszerzaj swoje pole zainteresowań. Nie pozwól sobie na skrajną selektywność. Nie zamykaj się na nic, bo możesz przegapić coś ważnego!

Uniezależnij się od rezultatu 

Realizacja celu jest ważna, ale równie ważne są pozostałe komponenty jej towarzyszące. Przykładowo, schudnięcie dzięki tabletkom czy środkom przeczyszczającym pomoże Ci w osiągnięciu danego rezultatu, ale wpłynie negatywnie na Twój stan zdrowia. A nie o to przecież chodzi, Droga jest równie ważna co przystanek końcowy. Zwłaszcza, że często możesz natknąć się na masę niespodziewanych korzyści. Kto wie czy nagle nie okażesz się czempionem kick-boxingu? 

 

Jeśli masz wątpliwości - wykorzystaj naszą giftkartę! Wraz z nią możesz spełnić wiele swoich marzeń, tych mniejszych, jak i tych większych :) Wszystkie informacje, o jej działaniu znajdziesz TU

 

Pamiętaj, aby odpowiednio nastawić się na nadchodzący rok. Bądź odważna i śmiało dąż do swoich celów. Na pewno się uda! :)

 

Zobacz też: Grudzień to czas podsumowań! Co zapamiętamy najbardziej z 2018 roku?!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!