Reklama

#HAPPYLIFE

30.12.2018

Niezawodne sposoby na zimowe przeziębienie. Nie daj się chorobie!

Niezawodne sposoby na zimowe przeziębienie. Nie daj się chorobie! https://www.instagram.com/springfieldurgentcare/ / https://www.instagram.com/littlepalate/

Monika Kurek

Reklama

 

Przed Świętami każdy z nas ma dwa razy tyle obowiązków co zawsze. Trzeba kupić prezenty, zrobić wszystko do pracy, spotkać się ze znajomymi, zadbać o drugą połówkę, odebrać telefony od rodziców (pytających ciągle kiedy przyjedziesz i co wybrałaś dla młodszego brata) oraz - jakimś cudem - nie zwariować. Na dodatek, jest strasznie zimno. Biegając z punktu A do punktu B bardzo łatwo o przeziębienie, a to przecież ostatnia rzecz na świecie na którą masz czas. Zdarza się najlepszym. Co wtedy? 

 

Terapia szokowa

https://www.instagram.com/caloriestutorial/

Jako, że terminy gonią, nie ma niestety czasu na leniuchowanie. Tygodniowe L4 z życia jest poza pulą rozwiązań. Czego zatem potrzebujesz? Na pewno: Vics'a na ból głowy, zatoki i kata, Otrivin na zapchany nos, mleka, miodu i czosnku. 

https://www.instagram.com/sam_a_nam/

Najlepiej zaopatrz się we wszystko, wracając ze szkoły czy pracy. Potem przystąp do działania. Jeśli nie czujesz się na tyle dobrze, to poproś ukochanego albo najlepszą przyjaciółkę. Najlepiej prowizorycznie rozpocząć od tłustego rosołu w ramach obiadu lub wczesnej kolacji. Bardzo dobrze zadziała na gardło. Otrivinem udrażniamy nos - już możesz swobodnie oddychać :) Pijemy Vics'a i nalewamy wodę na kąpiel (w której koniecznie musisz troszkę posiedzieć!). Niech będzie dużo pary. Jeśli nie masz wanny, prysznic też się nada ale jedynie gdy użyjesz odpowiednio wysokiej temperatury. Potem przyrządzamy magiczną miksturę. Siekamy lub rozgniatamy czosnek, a w międzyczasie podgrzewamy mleko. Dodajemy łyżkę lub dwie a miodu, a następnie czosnek. Po zakończeniu, możesz odlać mleko od czosnku bo mikstura już i tak wystarczająco nim przesiąkła. Uwaga! Nie oszukujmy się, to nie może być dobre. Za to posiada magiczną właściwość wyżerania zarazków. Ostatni etap jest przyjemny. Idziesz spać. Dokładnie tak! Najpierw jednak ubierz najcieplejszą piżamę i owiń szalik wokół szyi. Po co? Żeby wypocić z siebie chorobę. 

 

A Wy macie jakieś swoje niezawodne sposoby na chorobę? Teraz nikt z nas nie ma czasu na zarazki, potraktuj więc niechcianego gościa jak prawdziwa #WonderWoman!

 

Zobacz też: 9 niebanalnych pomysłów na prezent!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!