Reklama

#HAPPYLIFE

20.12.2018

Dieta Pegańska najmodniejszą dietą roku 2019 - o co chodzi?!

Dieta Pegańska najmodniejszą dietą roku 2019 - o co chodzi?! https://www.instagram.com/ca_avocados/

Monika Kurek

Reklama

 

Ostatnie tygodnie 2018 upływają na żmudnych podsumowaniach oraz prognozach na kolejny rok. Co będziemy nosić, czym będziemy się interesować oraz... co będziemy jeść? Pinterest nie ma wątpliwości, że #hot w 2019 będzie Dieta Pegańska. Na czym właściwie to polega? 

 

Peganizm to mieszanka diety Paleo (promowanej m.in przez Annę Lewandowska i polegającej na wykluczeniu produktów przetwarzanych; często uznawana również za styl życia) oraz weganizmu. Jakim cudem diety opierające się na tak skrajnych zasadach, znalazły jakiś wspólny grunt? Paleo bazuje w dużej mierze na składnikach naturalnych, a więc białkach i mięsie. Zwolennicy diety Paleo nie przepadają również za nabiałem. Weganizm z kolei wyklucza spożywanie mięsa, a peganizm wyciąga to co najlepsze z obu z nich.

 

 

https://www.instagram.com/ca_avocados/

 

Owa dieta w dużej mierze opiera się na warzywach (aż 3/4 dziennego spożycia). Mleko jest w porządku lecz wyłącznie jeśli pochodzi od krowy czy kozy. Mięso dozwolone, ale z wolnego chowu. Tłuszcze czerpiemy z orzeszków, ryb, nasion tudzież awokado. Zdecydowanie unikamy konserw, rafinowanego cukru oraz zbóż z zawartością glutenu. Zboże i strączki również są niemile widziane. Główne źródło odżywcze to proteiny. Peganizm zakłada czerpanie z darów natury oraz niską kaloryczność. Z pewnością może przydać się w przypadku chęci zrzucenia wagi oraz otrzymaniu nowego BMI. 

 

Dietę Pegańską może być zarówno oczyszczającym eksperymentem, jak i.. gigantyczną rewolucją w życiu żywieniowym. Jest jednak na pewno głównym trendem nadchodzącego roku. Pinterest umieścił ją na podium w swoim zestawieniu #superfoods2019 ze względu na wzrost wyszukiwań o ponad 300%. 

 

Zobacz też: Oto najlepsze sieciówkowe sukienki na Sylwestra

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!