Reklama

#HAPPYLIFE

20.12.2018

Jak uczynić Wasz związek JESZCZE lepszym? Zacznij już teraz!

Jak uczynić Wasz związek JESZCZE lepszym? Zacznij już teraz! https://www.instagram.com/humanlovers/

Monika Kurek

Reklama

 

Łatwo jest się zakochać. Większym wyzwaniem jest zakochanie się w wzajemnością. Zupełnie inną parą kaloszy jest natomiast pozostanie w tej miłości na możliwie długi okres czasu. Recepta na to nadal spędza sen z powiek wielu specjalistom. W związku z nadchodzącym Nowym Rokiem, mamy dla Was parę wskazówek :) 

 

Myśl o swoim partnerze

Oczywiście, że o nim myślisz. Spotykacie się, rozmawiacie, wszystko jest w porządku. Na pewno? Czy wiesz kiedy czuje się wyjątkowo? Co działa na niego relaksująco? Co go odstresowuje? Co sprawia mu największa przyjemność w wolne, sobotnie popołudnie? Mimo wkradającej się rutyny, nie jesteście ze sobą z wygody. Jesteście dla siebie ważni, a w takiej sytuacji, warto dbać aby druga osoba czuła się świetnie.

Opanuj zarządzanie czasem 

Wkładanie wysiłku to etap drugi. Pierwszym jest jednak wygospodarowanie czasu dla tej jednej, jedynej wyjątkowej dla nas osoby. Wiadomo jak jest. Praca, szef, rodzice, znajomi... dużo się dzieje. Lecz ile związków rozpadło się właśnie przez przytłaczającą ilość obowiązków firmowych? Nie żyjesz w związku z pracą, a ze swoim partnerem. Pod koniec życia nikt nie wspomina ile przepracował. W ostatecznym rozrachunku to właśnie ludzie się liczą. A ZWŁASZCZA Twoja druga połówka. 

Nie zapomnij o kreatywności 

Traktuj związek cały czas, jakby był to wciąż pierwszy rok Waszego bycia razem. Dbaj o wygląd na spotkaniach, szykuj prezenty, niespodzianki, świętuj urodziny, rocznice. Urozmaicajcie swój harmonogram. Może randka w ciemności? Właśnie, randki! Randkujcie nawet i w środku związku. Róbcie fajne rzeczy. Co sprawia Wam obojgu przyjemność? Weź przykład z naszej akcji #COLLECTMOMENTSNOTTHINGS i podaruj UKOCHANEMU doświadczenie a nie rzecz. Może wspólny masaż w czekoladzie? Bądź pomysłowa! 

SEKS nie jest tematem tabu 

Emocjonalna bliskość jest bardzo ważnym elementem fizycznej bliskości. Nie wstydź się mówić o swoich potrzebach. To normalne, że na początku będzie trochę niezręcznie, ale ważne... żebyście w ogóle próbowali poruszać ten temat. Wasze życie seksualne będzie ewoluować wraz z Wami oraz Waszym poziomem bliskości. Seks jest częścią związku i romansu. Niech ma znaczenie. 

UNIKAJ odpowiedzi składających się z jednego słowa

"Okej", "W porządku", "Normalnie"... I rozmawiaj tu z takim! Hola, sama też nawet nie próbuj w ten sposób udzielać odpowiedzi. To zabija wszelaką chęć rozmowy ze strony drugiej strony. Wysil się na jakąś opinię czy refleksję. ON nie pyta z poczucia obowiązku. Ty też nie zadawaj pytań w stylu "Jak minął Twój dzień w pracy?" tylko postaraj się pójść raczej w kierunku: "Co wydarzyło się dzisiaj u Ciebie pracy?". 

Nie musicie się widzieć aby mieć ze sobą kontakt

Różnie bywa za dnia. Spotkania, nawał obowiązków, potem jakieś gry planszowe ze znajomymi. Macie jednak smsy, kamerki, messengera i masę innych kanałów. Przede wszystkim, staraj się zawsze odpisywać. Nie zostawiaj wiszących wiadomości. Lepiej napisać, że nie masz czasu niż nie odpowiadać wcale. Wyślij mu mema lub obrazek z dzisiejszego dnia. Podziel się pomysłem. Bądź kreatywna. 

Podczas rozmowy twarzą w twarz NIE używacie telefonu 

Nic nie przekazuje bardziej klarownej informacji "Nie obchodzi mnie, co mówisz" niż lajkowanie zdjęć na Instagramie podczas relacjonowania dnia pracy przez drugą połówkę. Słuchaj, zadawaj pytania, dopytuj. Angażuj się. Nie chcesz aby ON poczuł się zlekceważony, prawda? Instagram nie ucieknie, a JEGO uczucia mogą. 

 

Potraktuj ten rok jako największe wyzwanie ever. Daj z siebie wszystko. Otwórz się na nowe doświadczenia. Niech Wasz związek zakwitnie jak na samym początku. Pokaż mu, dlaczego jesteś kobietą JEGO życia :) 

 

Zobacz też: 5 sposób na zaprzyjaźnienie się z byłym 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!