Reklama

#HAPPYLIFE

14.12.2018

10 rzeczy, których nie powinnaś oczekiwać od innych

10 rzeczy, których nie powinnaś oczekiwać od innych https://www.instagram.com/whowhatwear

Monika Kurek

Reklama

Bilanse bilansami, podsumowania podsumowania, ale co tak naprawdę warto wziąć do serca w nadchodzącym roku? Relacje międzyludzkie bywają zawiłe i skomplikowane. Czasem również dlatego, że sami je komplikujemy. Jak oczyścić się z negatywnych emocji i rozpocząć nadchodzący rok z wdzięcznością i otwartym umysłem? Przede wszystkim, warto nie tyle obniżyć oczekiwania, co je zmienić. Czego zatem nie powinniśmy oczekiwać od innych ludzi i czym nie warto zawracać sobie głowy? 

 

1.  Nie oczekuj, że ON się w Tobie zakocha

Największą pułapką w miłości są właśnie oczekiwania. To uczucie powinno być bezwarunkowe, lecz bardzo często kiedy ktoś wpada nam w oko, zaczynamy oczekiwać wzajemności. I to jeszcze na tyle agresywnie, że czujemy złość i odrzucenie, a w nas wzbiera się cała masa pretensji. Nie decydujemy o posiadaniu tudzież nie posiadaniu danych uczuć i choć to mało optymistyczne, wcale nie jesteś w stanie GO przekonać do miłości. 

2. Nie oczekuj, że zapomną o przeszłości 

Przyjęcie przeprosin to jedno. Druga sprawą jest niestety przejście nad wszystkim do porządku dziennego. Ktoś może nie być w stanie utrzymywać z Tobą kontaktu, po tym co się stało i musisz to zaakceptować. Nie da się cofnąć czasu ani niektórych słów. 

3. Nie oczekuj, że będą silni 

Każdy ma inny próg wytrzymałości psychicznej i każdy inaczej odbiera to, co się do niego mówi. Twoje słowa mogą zostać odebrane jako raniące, mimo, że wcale nie miałaś takiej intencji. Wydarzenie, które dla Ciebie było błahe, mogło doprowadzić daną osobę do płaczu. Jesteśmy różni. Zamiast zmieniać ludzi lub ich krytykować, spróbuj po prostu... dla nich być. 

4. Nie oczekuj bycia "okej" 

Nie zawsze jest okej. Nigdy nie wiesz jak mija dzień osoby spotkanej na swojej drodze. Bądź miła. Uśmiechnij się do pani w sklepie, do kogoś na ulicy. Przepuść w drzwiach, udziel informacji. To nic nie kosztuje. Jesteśmy w tym razem :)

5. Nie oczekuj, że się zmienią

Znasz tą historię? Dziewczyna poznaje chłopaka, z którym nie do końca jest w porządku - ma tendencje do wyskoków, pije, jest niegrzeczny wobec rodziców, wdaje się w bójki. Ona myśli, że go zmieni, on się nie zmienia, zaczynają się kłócić... ON się nie zmieni. W kwestii przyjaciół, nie próbuj ich zmieniać ale z zupełnie innych względów. To wpłynie negatywnie na Waszą relację, a i tak nie da oczekiwanych rezultatów. Twoja najlepsza przyjaciółka ciągle się spóźnia? Ona MUSI zmienić się z własnej inicjatywy,  nie Twojej!

6. Nie oczekuj szacunku 

Szacunek jest podstawowym dobrem człowieka i owszem, z punktu wyjścia, powinniśmy drugiego człowieka szanować. Ulepszona wersja głosi szacunek zwrotny. Jeżeli delikwent traktuje Cię dobrze, Ty również traktujesz go właściwie. Wersja nieco bardziej hardkorowa, głosi z kolei, że szacunek to bzdura a prawdziwi wymiatacze wiedzą, że czasem należy wejść komuś w kiszki i zrobić tam porządek. Prawda leży po środku!

7. Nie oczekuj, że będą czytać Ci w myślach

ON nie wie, czemu jesteś zła i czemu na niego warczysz, a najlepsza przyjaciółka nie jest jasnowidzem i nie zawsze zgadnie skąd wziął się Twój dół. Naucz się rozmawiać o swoich emocjach. To ułatwi wszystkim życie. 

8. Nie oczekuj, że będą tacy jak chcesz

Kochaj ludzi takimi jacy są (o ile nie wpływa to negatywnie na Twoje zdrowie psychiczne). Najlepsze, co możesz im dać, to Twoje wsparcie. Nie wszyscy zachowają się tak, jak Ty w danych sytuacjach i każdy z nas był inaczej wychowany. Nie musi Ci się to podobać, ale warto to rozumieć. 

9. Nie oczekuj, że będą Cię lubić

Ciekawostka: nie raz spotkałam kogoś, kto miał ciekawą osobowość lecz... zupełnie niekompatybilną z moją. I to się zdarza. Nie ze wszystkimi trafi Ci się magiczny "klik". Nie wszystkim też podpasuje Twój zestaw cech. Nie szkodzi. Cały trik polega na tym, żeby w żaden sposób nie zaniżało to mniemania o Twojej własnej wartości. Jesteś fenomenalna będąc sobą. Jedni lubią jabłka, a inni gruszki. W tym tkwi cały fun!

10. Nie oczekuj, że będą się z Tobą zgadzać

"Mogę się z Tobą nie zgadzać, ale będę bronić do upadłego Twojego prawa do posiadania opinii". Chyba mamy tutaj całkiem niezłe motto! Dyskusje są super, naprawdę. Poznajesz czyjś punkt widzenia, jego poglądy, zdanie, opinie. Może to mądry punkt widzenia, a może niekoniecznie. To jednak nie powód do obrażania się na śmierć i życie, ani wyzywania siebie nawzajem!

 

W 2019 stawiamy na wzajemny szacunek, wspieranie siebie nawzajem oraz pozytywne emocje! Pozwól sobie na rozluźnienie i... do dzieła! 

 

Zobacz też: 5 sposobów na zaprzyjaźnienie się z byłym

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!