Reklama

#HAPPYLIFE

13.12.2018

Dlaczego WARTO podróżować ze swoją drugą połówką?

Dlaczego WARTO podróżować ze swoją drugą połówką? https://www.instagram.com/muradosmann / https://www.instagram.com/humanlovers/

Monika Kurek

Reklama

 

Grudzień to nie tylko długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia, ale i szczegółowe sporządzanie noworocznych postanowień. Warto wśród nich umieścić wyprawę w nieznane wraz z ukochanym. Podróżowanie zbliża i...duża szansa, że będzie to przełom w Waszej relacji. Co więcej, wielce prawdopodobne, iż będzie to też jedna z absolutnie najlepszych rzeczy, jakie przydarzyły się Waszemu związkowi. Na czym polega więc magia wspólnego podróżowania?

 

Miesiąc miodowy na zawołanie

Jesteście sami - bez rodziców, znajomych i młodszego rodzeństwa. Tylko Wy kontra świat. Przypomnicie sobie, za co właściwie się kochacie, motyle ponownie zaczną fruwać w okolicach żołądka i będzie dokładnie tak jak na samym początku Waszego związku. Słodko, beztrosko, nieco wariacko. Nie ma lepszego sposobu na odegnanie rutyny niż podróż. Co jeśli właśnie teraz jesteście na początku związku? W takim wypadku, wypad w nieznane wprowadzi solidną dawkę realizmu. Pamiętaj - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

Budowanie więzi 

Podróż zazwyczaj stawia w różnych sytuacjach - niezręcznych, niekomfortowych, zaskakujących czy kontrowersyjnych. Przejście przez nie razem albo umocni Waszą więź na zawsze albo... zasieje wątpliwość, że to nie to. Wspólne podróżowanie to też dzień próbny przed wspólnym dzieleniem mieszkania oraz życia. Nigdy nie będziecie bliżej niż podczas tego wypadu. Tu macie tylko siebie. Tu porozmawiacie o najgłębszych troskach przy butelce wina i pokołyszecie się w rytm zachodzącego Słońca. Zjecie bagietkę, czując pod stopami drobinki piasku i przemaszerujecie za rękę dolinę na krańcu świata. To jak dzielenie sekretu w tajnym stowarzyszeniu!

Egzamin ze stresu 

Cała sztuka polega na tym, aby się po drodze nie znienawidzić. Będzie trochę krzyku, napięcie sięgnie zenitu i parę razy zwątpisz.  Przypomnij sobie, jakie emocje towarzyszyły uczestnikom "Azja Express". Jak Wasz związek sprawdzi się w obliczu takich niespodziewanych zwrotów akcji? Jak sprawdzisz się Ty sama? Jak sprawdzi się ON?

Pokaż mi jak traktujesz ludzi, a powiem Ci kim jesteś

Jak Twój JEDYNY zachowuje się w stosunku do obsługi? Jaki jest wobec kelnerów, stewardess czy sprzątaczek? Zachowuje się z pogardą cz okazuje należyty szacunek? To jak traktujemy innych, daje bardzo wyraźny obraz nas samych. A zwłaszcza, jak traktujemy ludzi, którzy nie mogą dla nas nic zrobić. 

Poranek następnego dnia

Pokój 2 na dwa - z łazienką lub bez - i wszystkie rzeczy, o których totalnie się nie myśli, będąc zakochanym. Nieświeży oddech po obudzeniu, okres, brak makijażu czy jego irytująca nieumiejętność zrobienia prania. Niczego tutaj nie ukryjecie. Zobaczycie się takimi, jakimi jesteście na co dzień i przy łucie szczęścia - zapragniecie takiego widoku do końca swoich dni.

 

Wspólne podróżowanie to 2 w 1 - cenna lekcja i ważny egzamin. Warto jednak spróbować swoich sił jak najszybciej, bo może przynieść dużo więcej aniżeli przypuszczasz :)

 

Zobacz też: 5 sposobów na zaprzyjaźnienie się z byłym

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!