Reklama

#HAPPYLIFE

12.12.2018

5 sposobów na zaprzyjaźnienie się z byłym

5 sposobów na zaprzyjaźnienie się z byłym fot. instagram.com/humanlovers

Redakcja

Reklama

 

Rozstania zawsze są trudne, niezależnie od tego czy jesteś stroną zrywającą czy tą zostawianą. Zazwyczaj boli nagły brak bliskiej osoby w naszym życiu, brak zwykłego kontaktu czy chociażby chęć opowiedzenia historii, która wczoraj rozbawiła Cię do łez. Czasami jednak okazuje się, że ta osoba wcale nie znika z naszego życia i może to wynikać z kilku czynników. Może byliście razem od liceum i grono wspólnych znajomych okazuje się być większe niż myśleliście? A może poznaliście się przez wspólną paczkę znajomych i żadne z Was nie chce ich stracić? A może pracujecie w jednym miejscu czy studiujecie na jednym kierunku? Niezależnie od powodu - musicie się dogadać i nauczyć... przyjaźnić. Jak to zrobić? Oto krótki przewodnik po przyjaźni z byłym.

 

1. Pod żadnym pozorem nie nawiązuj kontaktu fizycznego!

Oczywiście, nie mówimy tu o buziaku w policzek na przywitanie, ale całowanie czy seks odpadają! Wiemy, że zdarzą się imprezy, gdzie ilość alkoholu przekona Cię, że jeden namiętny buziak nic nie zmieni, ale uwierz nam... mylisz się. Gdy przekroczysz tę granicę po rozstaniu, nic już nie będzie takie samo. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie żywisz już do niego uczuć to taki kontakt może Cię zaboleć. Nie wiesz, jak on się zachowa w stosunku do Ciebie, ani czy za 2 dni nie okaże się, że jednak z kimś się spotyka , więc mocno trzymaj się zasady nr. 1!

 

2. Nie baw się w gierki

Jeśli chcesz, żeby Wasz kontakt był co najmniej poprawny, odpuść sobie wszelkiego rodzaju gierki i zabawy uczuciami. Nie próbuj wzbudzić jego zazdrości, nie rób scen na jego oczach, nie baw się jego uczuciami. Wiemy, że czasami ciężko jest się powstrzymać i chciałabyś zobaczyć, czy mu nadal zależy, ale dla dobra Waszej relacji - nie rób tego.

 

3. Zachowaj dystans

Możesz zaprzyjaźnić się z byłym, ale zostanie jego najlepszą przyjaciółką? Graniczy z niemożliwym. Najlepsi przyjaciele rozmawiają o wszystkim. To oznacza, że rozmawiają również o tym, kto im się podoba, gdzie byli w sobotę i z kim się całowali nad ranem. Wątpimy, żebyś naprawdę chciała to słyszeć z ust swojego byłego.

 

4. Nie nawiązuj dodatkowych kontaktów

Nie szukaj wymówek do nawiązania kontaktu! Prędzej czy później skończy się to źle, dla co najmniej jednego z Was. Aby uwolnić się od uczuć do niego, musisz zacząć żyć swoim życiem, a to oznacza - koniec z przypadkowymi wiadomościami, wysłanymi tylko aby nawiązać jakikolwiek kontakt.

 

5. Rób to dla siebie, nie dla innych

Bycie w tej samym kręgu znajomych może być naprawdę przytłaczające. W zależności od powodów, okoliczności i terminu rozstania, każda z nas będzie to inaczej znosić. Jedna kompletnie nie będzie się tym przejmowała, jedna będzie sobie całkiem ok radziła, a jedną... to przerośnie. Jeśli znajdujesz się w tej ostatniej grupie - nie masz się czego wstydzić! To kompletnie naturalne i każdy ma prawo na przetrawienie emocji na swój własny sposób, nie można nikogo zmusić do przezywania rozstania, tak jak to my sobie zamarzymy. Musisz dać sobie czas, jeśli potrzeba - nie spotykaj się wspólną paczką przez jakiś czas, porozmawiaj szczerze z przyjaciółmi, że dla Ciebie to jeszcze za wcześnie - powinni zrozumieć!

 

Zobacz też: 5 najlepszych prezentów gwiazdkowych dla mężczyzny

 

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!