Reklama

#HAPPYLIFE

07.12.2018

5 rzeczy, które musisz zrobić aby pogodzić się z rozstaniem

5 rzeczy, które musisz zrobić aby pogodzić się z rozstaniem fot. instagram.com/fragillitylesson

Redakcja

Reklama

 

Niezależnie od tego, czy Ty zdecydowałaś o rozstaniu czy Twój partner - każde rozstanie boli. Może nie każde boli tak samo, może nie za każdym razem płaczesz w poduszkę, ale każde wiąże się z pożegnaniem osoby, która była Ci bliska. I masz prawo cierpieć! To całkowicie normalne, to są emocje których tak naprawdę nie powinnaś hamować. Pozwól sobie płakać, rwać zdjęcia czy oglądać filmy romantyczne, tylko pamiętaj, że mimo wszystko... to NIE jest koniec świata. Nawet jeśli teraz, właśnie tak to odczuwasz. Oto nasz poradnik na poradzenie sobie z rozstaniem!

 

1. Nie zagłębiaj się w smutku

Wszystkie mamy do tego tendencje, naprawdę. Nawet jeśli ciężko Ci czasami się do tego przyznać, wiesz że tak jest. Zamiast oglądać po raz kolejny wspólne zdjęcia z byłym z wakacji, pozwól sobie na usunięcie ich albo chociaż ukrycie na pendrive, do którego sięgniesz jak już uporasz się z rozstaniem. Nie słuchaj po raz setny "Waszej" piosenki, nie czytaj sms-ów w których pisze jak bardzo mu zależy i nie przeglądaj innych pamiątek z czasu Waszego związku. To nie pomaga, a tylko pogarsza sytuację! Oczywiście, warto pamiętać o dobrych chwilach, ale teraz potrzebujesz odciąć się od tych emocji i pomyśleć o SOBIE!

 

2. Nie śledź go w social media

 Z jednej strony, media społecznościowe niesamowicie ułatwiają nam komunikację - możemy bez problemu komunikować się z każdą osobą, nawet jeśli jest na drugim końcu świata. Jednak z drugiej strony, jeśli pomyśleć o rozstaniach, to jest to najgorsze co mogło się przytrafić. Żadna z nas nie potrzebuje cały czas przypomnień o tym co robi były chłopak, dokąd poszedł z kolegami czy, co najgorsze, jak wygląda jego nowa dziewczyna. To potrafi naprawdę zaboleć! Sposób na to? Wycisz sobie posty i stories byłego chłopaka na Instagramie i usuń go z Aktualności na Facebooku. Sprawdziłyśmy - to naprawdę pomaga! Ty masz spokój i zdecydowanie mniej o nim myślisz, a on nie ma nawet pojęcia, że to zrobiłaś.

 

3. Nie próbuj robić mu na złość

Która z nas tego nie próbowała niech pierwsza rzuci kamieniem. Piękne zdjęcia, dużo imprez, przystojni koledzy - niby ok, ale... jednak nie. Robiąc mu na złość cały czas myślisz O NIM. Czyli coraz bardziej oddalasz się od poradzenia sobie z rozstaniem i zamiast iść naprzód, stoisz w tym samym miejscu. Dobre rozwiązanie? Zdecydowanie nie. Możesz się bawić, spędzać czas z przyjaciółmi, ale rób to dla siebie, nie dla innych (i najlepiej zablokuj przed nim swoje story :-)).

 

4. Znajdź sobie dodatkowe zajęcie

Nic nie pozwala tak zapomnieć o złamanym sercu jak bardzo zajęty kalendarz. Może znasz już lektury do kolejnych egzaminów? Zacznij przygotowywać się już teraz! A może chcesz zdobyć dodatkowe punty u szefa? Zgłoś się do dodatkowego projektu! A może od dawna planowałaś zapisać się na zajęcia z jogi? To jest ten czas! Będziesz się rozwijać, nauczysz się czegoś nowego, a może nawet poznasz kogoś fajnego? ;)

 

5. Pamiętaj, dlaczego się rozstaliście

Nikt nie rozstaje się bez przyczyny i mówię to całkowicie poważnie, nikt. Jeśli się rozstaliście, to znaczy że co najmniej jedno z Was miało ku temu poważne powody. Przypomnij sobie co to było, każdy moment w którym Ty nie czułaś się dobrze i który sprawiał, że ten związek nie był tym "jedynym". To pomoże Ci pogodzić się z tym i ruszyć naprzód.

 

Zobacz też: Oto rzeczy, którymi faceci naprawdę przejmują się w związku

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!