Reklama

#HAPPYLIFE

27.11.2018

Pewien hotel zakazał swoim gościom... korzystania z telefonów!

Pewien hotel zakazał swoim gościom... korzystania z telefonów! fot. instagram.com/ayanaresort

Pola Namysł

Reklama

 

Wakacja to prawie zawsze świetna okazja do stworzenia pięknych Instagramowych zdjęć. Która z nas nie lubi pochwalić się porankiem nad brzegiem basenu z świetną książką w jednej dłoni i drinkiem w drugiej? A może relacjonujesz ekscytującą wycieczkę w jakieś egzotyczne miejsce, gdzie co rusz spotykasz dzikie zwierzęta, które większość z nas zobaczy jedynie na okładce National Geographic? A może po prostu spędzasz spokojny weekend z przyjaciółmi nad brzegiem jeziora. Niezależnie od tego, gdzie jesteś, na jak długo i z kim... wrzucasz zdjęcia i filmy do sieci!

 

Z jednej strony super - w dzisiejszych czasach mamy możliwość zapisywania wspomnień, łapania momentów, do których potem tak chętnie wracamy. Nie zliczę, ile razy z nostalgią oglądałam wakacyjne zdjęcia czy filmiki, które niekoniecznie nadawały się do publikacji w social media. I jestem pewna, że Wy też tak miałyście!

 

Jednak z drugiej strony - czy tak naprawdę odpoczywamy? Siedzimy na Instagramie, robimy zdjęcia, obrabiamy je. Niby zabawa, ale nie mamy możliwości prawdziwego odłączenia się. Poobserwowania morza, tylko dla samej przyjemności, leżenia na plaży i poświęcenia chwili tylko dla siebie i swoich myśli.

 

Okazuje się, że jeden z luksusowych hoteli na Bali zauważył same minusy w przywiązaniu do telefonu i całego internetowego świata. Ayana Resort & Spa rozpoczął kampanię społeczną o nazwie "In The Moment", która polega na zwróceniu uwagi ludzi na życie, które dzieje się tu i teraz. Nie na nagrywaniu kolejnego InstaStory świadczącego o tym, jak świetnie się bawisz, a przeżywaniu tego. Nie oglądaniu tego później, a odczuwanie w danym momencie. Co za tym idzie? Na terenie hotelowego basenu nie ma możliwości korzystania z telefonów od godz. 9 rano aż do 17, a następnie od 19. Dzięki temu masz jedynie 2 godziny dziennie na zrobienie pamiątkowych zdjęć i udostępnienie ich w social media. Jak mówią pomysłodawcy "Chcemy, żebyś był tylko Ty i ta przestrzeń. Nic więcej".

 

Musimy przyznać, że pomysł naprawdę nam się podoba. W końcu kto skrycie nie marzy o detoksie od internetu i chwili tylko dla siebie? Bez presji bycia idealnym. Jesteśmy na tak!

 

Zobacz też: Oto 13 najpiękniejszych miejsc na Airbnb, w których Ty też możesz zamieszkać!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!