Reklama

#HAPPYLIFE

27.11.2018

Nietypowe i nieco szalone pomysły na księgę gości na weselu

Nietypowe i nieco szalone pomysły na księgę gości na weselu fot. instagram.com/authenticlovemag

Redakcja

Reklama

 Artykuł powstał we współpracy z PlanujemyWesele – portalem-katalogiem ślubnym, www.PlanujemyWesele.pl

 

Kto powiedział, że wesele musi być sztampowe? Jeśli nie jesteście fanami utartych schematów, ale mimo wszystko boicie się zbyt odważnych kroków, spróbujcie przemycić nieco oryginalności do detali. Dziś, wraz z ekspertem z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.pl, zdradzamy wam nietypowe i nieco szalone pomysły na księgę gości.

 

Niegdyś nie była popularna, obecnie jest obowiązkowa. Księga weselna, bo o niej mowa, może nie jest najważniejszym elementem ślubu, ale z pewnością warto w nią zainwestować, ponieważ będzie stanowiła jedną z najlepszych pamiątek z tego ważnego dnia.

 

W tradycyjnym wydaniu księga ma formę niezapisanego albumu, w którym goście powinni zapisać swoje życzenia dla młodej pary. Żeby urozmaicić ten wariant, często udostępnia się przybyłym polaroid lub fotobudkę, aby wykonali zabawne zdjęcia, które następnie wkleją do pamiątkowego tomu. Ale to nie wszystko! Księga może mieć również postać: listów w butelkach, plastrów drewna, kolorowych odcisków palców, inicjałów XXL, pocztówek czy innych przedmiotów do podpisu.

 

A co, gdy zależy wam na czymś jeszcze bardziej nietuzinkowym lub zabawnym? Oto garść inspiracji, o które poprosiliśmy naszą ekspert – Annę Machnowską z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.pl.

 

Globus, atlas, mapa

Postawcie na specjalnie zaaranżowanym stoliku globus lub połóżcie kartkowany atlas, czy też mapę świata. Pozwólcie gościom zaznaczać, gdzie sami byli i z jakimi miejscami wiążą się ich ulubione miłosne wspomnienia. Poproście też o podpowiedzi z uzasadnieniem, gdzie wy powinniście się wybrać jako mąż i żona.

 

Wiaderko i... bucket list

W kąciku urządzonym w romantycznym stylu ustawcie ładne wiaderko z waszymi inicjałami i datą ślubu, a obok – stosik karteczek. Niech każdy z gości napisze wam, czego warto doświadczyć jako szczęśliwe małżeństwo, złoży i wrzuci do środka. Porady potraktujcie jako listę rzeczy do zrobienia w życiu. Tylko bądźcie skrupulatni! ☺

 

Księga gości z przymrużeniem oka

Zamieńcie zwykłą księgę na taką o zabawnej tematyce. Zatytułujcie ją na przykład Najlepsze pomysły na randkę albo... jakiekolwiek złote porady. Nieco odważniejsza wersja to wykorzystanie patyczków do lodów – niech goście wypiszą na nich swoje koncepcje na spędzenie wspólnego wieczoru. Zebrane wszystkie w ładnym szklanym pojemniku będą się idealnie nadawać do losowania, gdy będziecie się zastanawiać nad rodzajem małżeńskiej randki.

 

Kalendarz

Przygotujcie edycję kalendarza na kolejny rok. Sami go zaprojektujcie, opatrzcie swoimi zdjęciami i zostawcie gościom możliwość wypisania porad na dane dni czy miesiące. Ten wariant może mieć też nieco bardziej metaforyczną stronę – księgi na całe życie. Porady związane z danym etapem związku zawsze mile widziane.

 

Słownik

Weźcie słownik języka polskiego i poproście wszystkich, żeby zaznaczyli w nim słowa, które im się z wami kojarzą, oraz krótko uzasadnili odpowiedź. To jedyna taka okazja, kiedy można twórczo przerobić książkę naukową, więc warto z niej skorzystać! ☺ Po weselu możecie też wysłać każdemu wiadomość zawierającą wybrany wyraz.

 

Kapsuła czasu

Ponumerujcie stoliki gości i na każdym połóżcie miniksiążkę weselną. Niech zaproszeni wypiszą dobre słowa lub porady. Na koniec zbierzcie pamiętniki i schowajcie je do pudełka lub skrzyni i... odstawcie gdzieś w domu na bok. Każdego roku w rocznicę ślubu będzie wam wolno wyjąć wyłącznie jedną księgę o odpowiednim numerze. Ponieważ to wyjątkowo sentymentalna opcja, możecie zasugerować zebranym, żeby ich wpisy miały nieco bardziej romantyczny i nostalgiczny charakter.

 

Źródło: PlanujemyWesele.pl

 

 

Zobacz też: Wesele bez wpadek, czyli jak zabezpieczyć się, aby nic nie popsuło wam tego wielkiego dnia

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!