Reklama

#HAPPYLIFE

27.11.2018

Już niedługo będziesz korzystać dużo mniej z Facebooka!

Już niedługo będziesz korzystać dużo mniej z Facebooka! fot. iStock

Redakcja

Reklama

 

Facebook, Instagram i inne media społecznościowe to największe pożeracze czasu w 2018 roku? Zdecydowanie tak! Dzień zaczynamy od sprawdzenia telefonu, przeczytania wszystkich wiadomości, które dostałyśmy w nocy, przejrzenia Insta... to już codzienność i oczywistość.

 

Do niedawna nie mieliśmy nawet pojęcia, ile czasu dziennie spędzamy korzystając z telefonu. Niezależnie od tego czy używasz go wyłącznie do przyjemności czy jest to Twoje narzędzie pracy, jest to ogromna część naszego czasu. Nowa opcja w iPhone'ach pozwala na kontrolę czasu spędzonego na smartfonie. Masz możliwość sprawdzenia ile godzin dziennie korzystasz z telefonu, jaka jest Twoja tygodniowa średnia, a nawet... ile powiadomień dziennie dostajesz z poszczególnych aplikacji.

 

Muszę przyznać, że gdy po raz pierwszy zobaczyłam swoje statystyki to po prostu się przeraziłam. Tyle godzin spędzonych przed ekranem telefonu, które mogłabym przeznaczyć na milion innych zajęć. Czytanie książek, posprzątanie mieszkania, ugotowanie pysznego obiadu... opcji jest niezliczona ilość, a mimo wszystko to telefon zajmuje nam ten czas. Nie jestem jedyną, którą te dane skłoniły do refleksji. Okazuje się, że wiele dziewczyn postanowiło ograniczyć korzystanie z telefonu po zobaczeniu tych danych. I bardzo dobrze!

 

Odłóżmy telefon na bok, ograniczmy czas spędzany w sieci i poświećmy się trochę bardziej życiu w rzeczywistości :-)

 

Zobacz też: 7 rzeczy na temat Instagrama o których NIE MIAŁAŚ pojęcia

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!