Reklama

#HAPPYLIFE

20.11.2018

Planszówki, które urozmaicą KAŻDE spotkanie towarzyskie – zaskocz swoich gości!

Planszówki, które urozmaicą KAŻDE spotkanie towarzyskie – zaskocz swoich gości! fot. pinterest.com/almostmakesperfect

Monika Kurek

Reklama

 

Co można robić na imprezach i domówkach? Jak urozmaicić sobotnią posiadówkę w gronie znajomych? Zorganizowanie czasu gości to nie lada wyzwanie i mamy dla Ciebie super modne ostatnio rozwiązanie. Dzięki niemu, wieczór stanie się zabawny, pełen niespodziewanych zwrotów akcji i... bardzo emocjonujący! Gry planszowe oficjalnie wróciły do obiegu i uwierzcie, nie ma lepszego sposobu na zaangażowanie przyjaciół. Jeszcze lepiej, jeśli widzisz kogoś po raz pierwszy! Stwórzcie razem drużynę, a w połowie gry będziecie mieć zaplanowane co najmniej dwa wyjścia na przyszły tydzień. Jakie są wiec nasze propozycje? 

 

Ego 

https://www.instagram.com/oliwia_be/ 
https://www.instagram.com/oliwia_be/

 

Jak dobrze znasz swoich znajomych? Czy aby na pewno znasz ich tak dobrze jak Ci się wydaje? Grając w Ego, bardzo szybko się przekonacie. Gracze po kolei odpowiadają na pytania, a reszta obstawia, którą odpowiedź wybrałby czytający. Uwaga - bardzo łatwo się posprzeczać  :D

 

Taboo 

http://instagram.com/weronika_ttt
http://instagram.com/weronika_ttt

 

Tabu jest trochę jak kalambury. Tyle, że istnieje lista zakazanych słów i gestów. Gracie w drużynach, więc to świetna okazja by połączyć siły z nowymi znajomymi. W końcu, co integruje bardziej niż emocjonująca gra planszowa? Zasady są proste. Natomiast jedna z ciekawszych głosi, że nie wolno gestykulować ale wolno... śpiewać. 

 

5 sekund

 https://www.instagram.com/e22studio/
https://www.instagram.com/e22studio/

W tej grze liczy się szybkość! Wybierasz karteczkę, ktoś nastawia klepsydrę i wtedy dopiero zaczyna się zabawa. Masz 5 sekund, by sprostać pytaniu. Jeżeli Ci się nie uda, to pytanie przechodzi na kolejną osobę, Trzeba zachować czujność, bo pytania "przeskakują", do momentu udzielenia poprawnych odpowiedzi. Czasami to łatwe rzeczy jak np; "Wymień 3 polskich aktorów", czasem jednak... Lepiej pomyśl, czy dasz radę wymienić 4 flagi z kolorem zielonym :)

 

Twister

https://www.instagram.com/chicagocreativechick/
https://www.instagram.com/chicagocreativechick/

 

Twister jest absolutnie niezawodny w kwestii spotkań towarzyskich. Wygibasy na planszy sprawiają mnóstwo frajdy, a dopingowanie angażuje równie co sam udział. Co więcej, to świetna okazja, aby zwrócić uwagę Twojego "crusha". Zaproś go do wspólnej zabawy w Twistera i... kto wie! 

 

Cluedo

https://www.instagram.com/theliteralxfiles/
https://www.instagram.com/theliteralxfiles/

 

Ze specjalną dedykacją dla fanów Harry'ego Pottera (tak, tak, my też go uwielbiamy!), czujemy się w obowiązku wspomnieć o grze CLUEDO. Karty postaci oraz plansza przeniosą Cię do Hogwartu, dostaniesz nawet zielone proszki Fiuu! Całe zadanie polega na rozwiązania zagadki. Komu coś się przytrafiło - co się przytrafiło, gdzie i kto za tym stoi? Gra może wydawać się trudna, ale... na Youtubie znajdziecie tutorial :) 

 

Grami możecie się wymieniać, zresztą na sam zakup także możecie zrobić zrzutkę. To świetna alternatywa spędzenia wolnego czasu, powód do integracji, no i świetny pomysł na prezent! 

 

Zobacz też: Facebook przestanie być głównym złodziejem czasu'' w 2018. Wiadomo już gdzie w przyszłym roku będziemy spędzać znacznie więcej  czasu!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!