Reklama

#HAPPYLIFE

09.11.2018

Powody, dla których dieta w weekend NIE obowiązuje

Powody, dla których dieta w weekend NIE obowiązuje fot. instagram.com/klaudia.owczarek/femminspiration

Redakcja

Reklama

 

Dieta, dieta i... po diecie. Która z nas tego nie przechodziła? Te okropne momenty, w których musimy odmówić pysznego ciasta bo "jesteśmy na diecie", te chwile gdy na obiedzie u rodziców nie możemy zjeść ukochanego dania lub gdy na randce decydujemy się na sałatkę lub inne lekkie danie i nie możemy spróbować wszystkich pyszności. Właśnie dlatego czas wprowadzić nową zasadę - koniec z dietą w weekendy. Wiemy, że my na pewno skorzystamy z  tej nowej zasady, ale jeśli nie jesteś przekonana to wysłuchaj naszych argumentów.

 

1. Życie jest za krótkie na diety!

Oczywiście, warto zadbać o siebie i zdrowo się odżywiać - co do tego nie ma żadnych wątpliwości, zbilansowana i przemyślana dieta ma wpływ na nasze samopoczucie, wygląd i, oczywiście, zdrowie. Jednak nie dajmy się zwariować! Tak samo jak robimy przerwy od treningów (w końcu nikt z nas nie chodzi na siłownię codziennie), tak samo musimy dać sobie odpocząć od diety i weekend jest tym momentem.

 

2. Dzięki przerwie łatwiej będzie nam utrzymać dietę

Ile z nas zaczynało dietę i po 2 tygodniach poddawało się bo nie mogłyśmy zjeść ulubionego dania czy wybrać się na kolację z przyjaciółmi do ulubionej restauracji? To stało się zdecydowanie za wiele razy. Dlatego taka przerwa pozwoli nam na optymalizację diety i dłuższe jej utrzymanie. Sytuacja idealna!

 

3. Weekendowe promocje i niedzielne śniadania

Weekend to czas wspaniałych promocji (szczególnie śniadaniowych), jednak zazwyczaj nie dotyczą one fit i healthy dań, ale tych... pysznych i bardzo wysoko kalorycznych. Odejście od diety w weekend jest nie tylko miłe, ale także bardzo ekonomiczne, a niedzielne śniadanie z przyjaciółmi to świetny sposób na nadrobienie zaległości i zrobienie super fot na Insta.

 

4. Czy istnieje lepszy sobotni wieczór niż wino i pizza z przyjaciółką?

Odpowiedź brzmi: nie. I nawet nie musimy tego tłumaczyć.

 

Więc nie przejmujcie się i na dwa dni dajcie sobie odpocząć, nie tylko od pracy czy szkoły, ale także od diety i zamartwiania się kaloriami!

 

Zobacz też: Pizza o TYM smaku pomoże ci schudnąć!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!