Reklama

#HAPPYLIFE

16.10.2018

Oto powody, dla których WARTO wstawać przed 6 rano!

Oto powody, dla których WARTO wstawać przed 6 rano! fot. iStock

Redakcja

Reklama

 

Zauważyłaś, że ludzie, którzy odnoszą sukcesy wstają wcześnie rano? Jak się okazuje nie jest to bez znaczenia. Godzina wstawania wpływa na cały dzień, w dłuższej perspektywie tydzień, miesiąc, rok... Oczywiście, aby było to sukcesywne, należy odpowiednio wcześnie położyć się spać i poświęcić na sen ok. 7-8 h. Dlaczego zatem warto wstawać o świcie?

 

Po pierwsze, wstając rano zyskujesz czas na samorozwój. Poranek jest idealnym momentem dnia, aby poświęcić czas tylko dla siebie. Poranna joga, nadrobienie lektury albo rozwój swoich pasji. W ciągu dnia znajdzie się tyle obowiązków, że wygospodarowanie odrobiny czasu dla siebie graniczy z cudem. Poza tym, twój mózg rano jest wypoczęty i świeży. Z łatwością, więc przyswoisz daną wiedzę i będziesz miała dużo energii. 

 

Po drugie, pierwsza godzina po przebudzeniu kształtuje cały dzień. Aby twój dzień był udany i spokojny, ważny jest twój poranek. Spokojne wypicie kawy, zjedzenie śniadania bez pośpiechu sprawi, że będziesz skupiona, a twój dzień bardziej udany. Późne wstawanie równa się z pośpiechem, a ten z kolei ze stresem i rozproszeniem.

 

Po trzecie, możesz wyprzedzić negatywne myśli na swój temat. Statystki pokazują, że ponad 80% kobiet każdego dnia ma negatywne myśli na swój temat. Dotyczy to zarówno ciała jak i pracy, czy życia osobistego. Wstając rano możesz przeprowadzić dialog wewnętrzny, poświęcić trochę czasu dla siebie i popracować nad swoimi słabościami.

 

ZOBACZ TEŻ: Październik miesiącem świadomości RAKA PIERSI

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!