Reklama

#HAPPYLIFE

02.10.2018

Październik miesiącem świadomości RAKA PIERSI

Październik miesiącem świadomości RAKA PIERSI fot. iStock

Profilaktyka ma ogromne znaczenie!

Edyta Paszkowska

Reklama

 

"Różowy październik" od kilku lat uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi. Na całym świecie w tym szczególnym okresie poruszane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem. 

 

Świadomość kobiet dotycząca raka piersi jest wciąż za mała. Nie zdajemy sobie jeszcze sprawy jak ważne są regularne badania. Szacuje się, że rak piersi rocznie dotyka ok. 18 tysięcy kobiet (w Polsce). Profilaktyka oraz wczesne wykrycie to szansa na dłuższe i zdrowsze życie.

 

Niestety rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem, a zachorowalność na niego wciąż wzrasta... Niewiele kobiet poddaje się samobadaniu i regularnym specjalistycznym konsultacjom. Przynajmniej raz w miesiącu powinnyśmy kontrolować piersi samobadaniem oraz co kilka miesięcy wykonywać USG. Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a wczesne wykrycie to gwarancja całkowitego wyleczenia. 

 

4 października placówki onkologiczne organizują Światowy Dzień Onkologii. Z tej okazji na wszystkie pacjentki czeka bezpłatna konsultacja, wykłady, spotkania ze specjalistami oraz badania przesiewowe i profilaktyczne. 

 

Symbolem walki z rakiem piersi jest różowa wstążka. 

 

Poświęć tego dnia czas dla siebie i udaj się do najbliższej placówki na badania.

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!