Reklama

#HAPPYLIFE

27.09.2018

Jak poradzić sobie z pustką po rozstaniu? 5 cennych wskazówek

Jak poradzić sobie z pustką po rozstaniu? 5 cennych wskazówek fot. Shutterstock

Jak przetrwać rozwód i poradzić sobie z pustką?

Reklama

Rozstanie z partnerem, którego tak dobrze znałyśmy, może okazać się wręcz nierealne. Nie potrafimy wyobrazić sobie nowego życia, możemy czuć się zagubione, pełne żalu i złości. Jednak rozwód jest szansą na nowe, szczęśliwsze życie, którą musimy dostrzec.

Pozwól sobie na łzy

Etapy rozwodu są zbliżone do faz żałoby – mogą przydarzyć się napady lęku, pojawić się płacz, żal, tęsknota, strach, jednak ostatnim etapem jest zawsze reorganizacja życia. Warto przejść powoli przez wszystkie fazy rozstania z bliską osobą, nie powstrzymywać emocji, starać się szukać możliwości odreagowania. Nie bez powodu powtarzamy, że czas leczy rany. Życie stawia przed nami coraz to nowe zadania i niespodziewane chwile, a aby znów cieszyć się życiem, należy uporać się z negatywnymi emocjami i otworzyć się na świat.

Zrób coś dla siebie

Czy jest coś, czego od zawsze pragnęłaś, a nie miałaś na to czasu lub odwagi? A może chciałabyś się rozwijać w nowej dziedzinie, zadbać o ciało i umysł? Teraz jest na to odpowiednia pora. Porzuć rutynę i marazm! Spróbuj zacząć dzień od przyjemności, zmień drogę do pracy, umów się z koleżanką, dla której nie miałaś nigdy czasu. Nawet małe rzeczy robione w inny sposób pozwolą spojrzeć na życie z nowej perspektywy.

Przyjmij pomoc

Każda z nas jest inna – jedna musi się wypłakać, druga zamyka się w sobie. Jednak w tak trudnej sytuacji jak rozwód nie warto uciekać w głąb siebie, ponieważ możemy sobie zaszkodzić. Chociaż często jeszcze tego nie dostrzegamy, tuż za rogiem czeka na nas nowe, lepsze życie. Nie odtrącajmy najbliższych, którzy chcą pomóc – mówienie o swoich uczuciach i emocjach pomaga je zrozumieć i na zawsze się z nimi uporać.

Poznaj historie innych kobiet

Spróbuj sobie wyobrazić, że ponad 60 tys. kobiet rocznie przeżywa podobną sytuację do twojej. Niezależnie od powodów rozstania przychodzą ból, cierpienie, poczucie winy i samotność. Po rozwodzie trzeba uporać się z żalem i zbudować wszystko na nowo, a inspiracją do zmian są historie kobiet podobnych do ciebie – możesz je poznać w nowym programie Agaty Młynarskiej „Eks-tra zmiana” emitowanym w TVN Style od 1 października. Prowadząca na bazie swoich doświadczeń oraz historii innych kobiet motywuje do zmian, podpowiada, jak radzić sobie z ciężkimi doświadczeniami rozstania, odzyskać pewność siebie i zacząć życie na nowo. Jednym ze sposobów jest zmiana otoczenia – nowy wygląd mieszkania, pozbycie się starych rzeczy i stworzenie domu, w którym będą czuły się dobrze i bezpiecznie. Oprócz tego uczestniczki przejdą przemianę w wyglądzie, która pomoże odzyskać im pewność siebie.

Poczuj się piękna!

Nie jestem atrakcyjna…, Najlepsze już za mną!, Ciężko będzie mi znaleźć partnera, który zaakceptuje kobietę z dzieckiem... Czy takie myśli krążą ci po głowie? Przegoń je! Najbardziej pociągające są kobiety, które zdają sobie sprawę ze swojej atrakcyjności, a dojrzały i empatyczny mężczyzna pokocha twoje dziecko.

Jeżeli pogodziłaś się z nową sytuacją, rozliczyłaś się z przeszłością i wybaczyłaś byłemu mężowi i sobie, jesteś gotowa przyjąć radość i szczęście. Pozwól sobie na przyjemności, zmień fryzurę, kup wymarzoną szminkę, idź do manikiurzystki – takie małe zmiany w wyglądzie dodadzą ci pewności siebie i sprawią, że częściej będziesz przeglądać się w lustrze. To naprawdę działa!

 

Materiał partnera

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!