Reklama

#HAPPYLIFE

22.09.2018

Sesja narzeczeńska – dlaczego warto?

Sesja narzeczeńska – dlaczego warto? fot. Instagram/couplegoals

Redakcja

Reklama

 

W Polsce fotografie narzeczonych zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Dlaczego warto sprawić sobie taki prezent, kiedy czeka was tyle wydatków związanych z organizacją ślubu i wesela?

 

Długi czas oczekiwania

Ile trwa dziś w Polsce narzeczeństwo? Nie ma reguły. Zależy to od wieku przyszłych małżonków, ich sytuacji finansowej, planów zawodowych, mieszkaniowych i wielu innych czynników. To, co najbardziej determinuje czas od wręczenia pierścionka do powiedzenia sobie nawzajem przez parę „Tak” to… dostępność sal weselnych, zespołów muzycznych i fotografów. Oczywiście tych upatrzonych. I właśnie ten ostatni podmiot jest często powodem decyzji o zrealizowaniu sesji narzeczeńskiej. Czy to niecierpliwość do dokonania zmiany stanu cywilnego popycha parę do tego? Raczej potrzeba celebrowania tego wyjątkowego czasu we dwoje, przedsionka wspólnego życia razem – według deklaracji przez resztę życia w przypadku ślubu kościelnego, lub tworzenia zgodnego związku na długie lata, kiedy narzeczeni wybierają ślub cywilny. To także bardzo dobry sposób na test, czy fotograf jest w stanie spełnić wasze oczekiwania co do zdjęć ślubnych, czy wykazuje inwencję twórczą i czy komunikacja między wami przebiega sprawnie.

Korzyści wynikające z konkurencji

Mowa oczywiście o rynku. Choć fotograf jest z góry upatrzony, niewątpliwą korzyść w jego ofercie stanowi rabat na sesję narzeczeńską lub zdjęcia w gratisie zagwarantowane przy podpisywaniu umowy na sesję ślubną – reportaż lub plener.

Warto mieć na uwadze, że oblegany usługodawca może mieć problem ze zrealizowaniem sesji narzeczeńskiej, jeśli zbyt długo będziecie zwlekać z umówieniem się na nią. Może się wówczas okazać, że będzie to sesja… małżeńska. Sprawdźcie w umowie dokładnie, jaki jest ostateczny termin realizacji usługi.

Jak i gdzie?

Co para, to inny pomysł. Jedni stawiają na romantyczne zdjęcia w eleganckich strojach, inni na sesję w ważnym dla obojga miejscu, a jeszcze inni na żartobliwe fotografie, które pokazują ich dystans do samych siebie i zbliżone poczucie humoru. Zdarzają się też sesje typowo plenerowe, przypominające docelową – ślubną, gdzie para przechadza się po lesie, łące lub ulicach miast, a fotograf śledzi parę realizując wyreżyserowany „reportaż”.  Podobno zdarzają się też sesje buduarowe, ale efektu tych prac nie zobaczymy raczej u fotografa w jego portfolio, podobnie jak zdjęć… z nocy poślubnej. Tak, nie żartujemy – to coraz powszechniejszy trend.

Jak przygotować się do sesji

Wszystko zależy, jako charakter mają mieć zdjęcia, o jakiej porze dnia i roku, a także w jakich warunkach ma odbyć się sesja. Warto ustalić wcześniej z fotografem, jaki jest wasz pomysł na tę pamiątkę i skonfrontować wasze wyobrażenia z możliwościami usługodawcy. Wprawny fotograf nie odmówi realizacji żadnego (bezpiecznego) pomysłu, ale i może doradzić zarówno stroje (np. monochromatyczne), makijaż (mocniejszy niż na co dzień), czy podkreślenie atutów waszego wyglądu (nieogolona twarz modela i rozpuszczone włosy modelki, itp.). Ważne, abyście czuli się swobodnie, naturalnie i nie silili się na wystudiowane pozy, mimikę – no chyba, że mówimy o kadrach z wami walczącymi na poduszki. Wówczas każda mina jest dozwolona!

Poza oczywistą wartością sentymentalną, możliwością sprawdzenia umiejętności fotografa, zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogą być także ciekawym pomysłem na dekorację w czasie wesela. Odbitki poprzyczepiane drewnianymi spinaczami do… prania do girland światełek, wydrukowane jako collage waszych zdjęć w tle za waszym stołem, czy wyeksponowane w ramie na sztaludze będą miłym akcentem dla gości i dla was samych.

 

Źródło: PlanujemyWesele.pl

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!