Reklama

#HAPPYLIFE

19.07.2018

Kochasz wino i czekoladę? Ta wiadomość Cię zaskoczy...

Kochasz wino i czekoladę? Ta wiadomość Cię zaskoczy... fot. Instagram/stylewithgracie,nahlacalifornia

Okazuje się, że picie czerwonego wina i jedzenie czekolady ma właściwości prozdrowotne...

Redakcja

Reklama

 

Kto jest miłośnikiem wina i czekolady ręka do góry?! Wcale nie musisz rezygnować z tych smakołyków, a wręcz nie powinnaś! Najnowsze badania wykazują, że spożywanie tego duetu ma nie tylko korzystny wpływ na zdrowie, ale też... odmładza! Nie mogłyśmy wymarzyć sobie lepszego lekarstwa. 

 

Dlaczego wino i czekolada odmładza?

Naukowcy z Expert University w Wielkiej Brytanii postanowili zbadać wpływ obu produktów, nie tyle co na nasze zdrowie, ale i wygląd. To, że spożywanie odpowiedniej ilości czekolady i wina ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, wiemy nie od dziś. Jednak tym badaniom, okazało się, że oba smakołyki wspomagają odmładzanie komórek

 

Naukowcy, aby przekonać się o pozytywnym działaniu wina i czekolady, wprowadzili do komórek flawonoidy, czyli związki chemiczne o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwutleniających. Flawonoidy są zawarte właśnie w winie, czekoladzie, a także jagodach i winogronie.

 

Po kilku godzinach od ich wprowadzenia, zaobserwowano, że komórki zaczęły się dzielić. Natomiast telomery (fragmenty chromosomów, które są odpowiedzialne za wskaźnik wieku) zaczęły się wydłużać. Co oznacza, że spożywanie wina i czekolady po prostu odmładza.

 

My jesteśmy wniebowzięci! A Wy lubicie ten duet?

 

ZOBACZ TEŻ: Proste i (bardzo) TANIE sposoby gwiazd na piękno!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!