Reklama

#HAPPYLIFE

14.04.2015

Co za dziewczyna! Poznajcie Lenę Dunham

Co za dziewczyna! Poznajcie Lenę Dunham Serial HBO Dziewczyny, Lena Dunham /fot. materiały promocyjne HBO

Lena Dunham, gwiazda serialu dziewczyny, ma jasne motto: bądź sobą, innych jest już wystarczająco dużo. Chcesz ją naśladować? Oto jej triki. Sprawdzone!

M.M

Reklama

To jej czas! Za serial TV Dziewczyny (nie tylko gra w nim główną rolę, jest też reżyserką i autorką scenariusza) zgarnia jedną nagrodę za drugą. Magazyn „Time” uznał ją za Najbardziej Cool Osobę Roku. A za jej deklaracje typu „Robię swoje i gwiżdżę na wszystko” podziwiają ją kobiety na całym świecie. Lena Dunham. Inspiracja dla wielu. Na Twitterze każdego dnia dwa miliony osób śledzi, co ma do powiedzenia. O problemach z wagą albo o tym, jak sobie radzi, kiedy ma zły humor.

 

Lena Dunham / fot. Instagram @lenadunham

1. Naucz się kochać swoje ciało

Diety, profesjonalne doradztwo żywieniowe, efekt jo-jo:  Lena ma za sobą to wszystko. Z 73 kilo (przy 1,60 m wzrostu) schudła do 64. A potem zaliczyła drogę powrotną... I doszła do wniosku: „Kiedy byłam najszczuplejsza, cały czas myślałam wyłącznie o jedzeniu. Liczyłam dosłownie każdy migdał, który zjadłam. O seksie nie było oczywiście mowy. Dla facetów byłam pociągająca w równym stopniu, co suszone owoce”.

 

2. Umawiaj się z właściwymi mężczyznami

Lena sama przyznaje, że do 25. roku życia w sprawach uczuciowych zaliczała jedną pomyłkę za
drugą. Moment przełomowy nastąpił w pewne walentynki. Ubrana w koronkową bieliznę błagała ówczesnego chłopaka, żeby wreszcie poszedł z nią do łóżka. „Boję się, bo za bardzo cię lubię”, usłyszała. „Stałam się pluszowym misiem do przytulania, tyle że z biustem”, wspomina. Wtedy zrozumiała: pora na zmiany!


ZOBACZ WIĘCEJ: Do czego są zdolne gwiazdy?

 

3. Nie porównuj się z innymi kobietami 

Lena spotyka je właściwie każdego dnia: kobiety, które są od niej ładniejsze, szczuplejsze, zdolniejsze, inteligentniejsze... „Wcześniej byłam opętana zazdrością. Największą zawiść czułam wobec tych żywiołowych, od rana do nocy zajętych i cieszących się życiem. Dzisiaj wolę zajmować się sama sobą”.

 

Lena Dunham z koleżankami z planu filmowego / fot. instagram @lenadunham

4. Słuchaj tego, co mówią do ciebie rodzice

W swojej książce Lena cytuje wskazówki, jakie dostała od rodziców. Oto trzy – naszym zdaniem – najlepsze: „Szacunku nie zdobywa się onieśmielaniem innych. Zdobywasz go przez długi czas, traktując ludzi tak, jak sama chcesz być traktowana, i koncentrując się na swojej misji”.  „Barbie nie ma naturalnych kształtów. Możesz się nią bawić, póki o tym pamiętasz”.

ZOBACZ WIĘCEJ: Mantry modelek. Jak one znajdują motywację?

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!