Reklama

#HAPPYLIFE

30.04.2018

Robienie selfie może mieć korzystny wpływ na zdrowie! (Nigdy nie zgadniecie o jaki aspekt chodzi!)

Robienie selfie może mieć korzystny wpływ na zdrowie! (Nigdy nie zgadniecie o jaki aspekt chodzi!) fot. iStock

To dopiero zaskoczenie!

Redakcja

Reklama

Musimy przyznać, że najnowsze odkrycie naukowców wywarło na nas olbrzymie wrażenie. Okazuje się, że robienie selfie może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie! Zaskoczone? My też byłyśmy! Ale po kolei, bo sprawa nie jest różowa w 100%. Zanim wpadniecie w szał cykania fotek, przeczytajcie ten artykuł do końca. Badacze udowodnili, że paradowanie z selfie stickiem po ulicy faktycznie może pozytywnie odbić się na naszym zdrowiu, ale tylko jednym jego aspekcie. Pozostałe cały czas cierpią.

Chodzi o to, że idąc i trzymając selfie stick przed sobą, na wyciągniętej ręce, nasza sylwetka jest maksymalnie wyprostowana. Taka pozycja jest zalecana przez wszystkich ortopedów i fizjoterapeutów. ''Wyprostuj się, wciągnij brzuch, złącz łopatki'' - każdy z nas słyszał to w dzieciństwie. Wreszcie, zamiast nudnych ćwiczeń korekcyjnych, możemy ten sam efekt osiągnąć poprzez fajną zabawę. Kto nie lubi powygłupiać się trochę przed przednią kamerką w telefonie?

Niestety, naukowcy nie mają dla nas wyłącznie dobrych wiadomości. W momencie, gdy nasza sylwetka zyskuje, inne aspekty zdrowia wyraźnie tracą. Najbardziej zdolności koncentracji (skupiamy się wyłącznie na tym, co na ekranie) oraz wzrok (nienaturalne patrzenie przed siebie, z wyłączeniem patrzenia tzw. kątem).

Czyli? Znów - wszystko w granicach rozsądku! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ TEŻ: 5 rzeczy na twoim profilu, na które ON zwraca największą uwagę!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!