Reklama

#HAPPYLIFE

16.04.2018

Dlaczego NIE WARTO wychodzić za mąż przed 25 rokiem życia? Znamy 5 powodów!

Dlaczego NIE WARTO wychodzić za mąż przed 25 rokiem życia? Znamy 5 powodów! iStock

Nie warto ulegać presji i porywom chwili.

Paulina Brzozowska

Reklama

Ślub przed 25 rokiem życia dla jednych jest rzeczą naturalną, a dla innych zupełną bzdurą. I chociaż całkowicie rozumiemy kobiety, które młodo powiedziały sakramentalne „tak”, to dziś chcemy obronić racje tej drugiej grupy. Małżeństwo w młodym wieku nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Mamy ku temu 5 powodów.

Przywiązanie „na siłę”

Nie ma niczego gorszego, niż branie ślubu dlatego, że „w sumie to już wypada”. Jeśli para zna się kilka albo nawet kilkanaście lat i przed ołtarz pcha ich tylko przyzwyczajenie, prawdopodobnie szybko się rozwiedzie. Ślub warunkowany być przede wszystkim silnym uczuciem, a nie myślą, że i tak nic lepszego nas w życiu już nie czeka.

Świat ma mnóstwo możliwości

Małżeństwo nie oznacza absolutnie siedzenia całymi dniami w domu i czekanie na męża. Oczywiście można podróżować razem i poznawać nowe miejsca. Ale to nie jest to samo, co podróżowanie jako singielka. Wtedy ma się szansę naprawdę poznać samą siebie i swoje oczekiwania względem życia. Zwłaszcza, że przed 25 rokiem życia dopiero wkraczamy w dorosłość i szukamy swojej ścieżki.

Mamy 2018 rok!

W wielu miejscach naszego kraju wciąż uznaje się, że niezamężna kobieta po 20-tce jest „starą panną” i powinna już szukać sobie „kawalera”. Nie jest i nie powinna. Mamy XXI wiek i stawiamy na własny rozwój i poznanie samej siebie, a nie na spełnianie oczekiwań rodziny i sąsiadów. Co ludzie na to powiedzą? A kogo to obchodzi!

Życie nie ma ustalonej kolejności

Szkoła, studia, praca, małżeństwo, dzieci, praca, emerytura – taki porządek życia przedstawia nam społeczeństwo. I wiele kobiet wciąż uważa, że to jedyna słuszna kolejność zdarzeń, którą musi wypełnić. Tylko że życie nie ma scenariusza, którego musimy przestrzegać. Każda z nas ma prawo sama wybrać, co zrobi ze swoim czasem.

Poznawanie nowych bodźców

Tak naprawdę do 25 roku życia większość z nas dopiero uczy się siebie i cały czas się zmienia. To dopiero początek dorosłego życia, które warto celebrować i smakować z każdej możliwej strony. Będąc czyjąś żoną nie można już robić wszystkiego. To bardzo poważne zobowiązanie, które wymaga odpowiedzialności. A tej bardzo często jeszcze nam brakuje w tym wieku.

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!