Reklama

#HAPPYLIFE

15.04.2018

Twój facet kłamie? Postępuj zgodnie z tymi zasadami, a wtedy sprowadzisz go do parteru

Twój facet kłamie? Postępuj zgodnie z tymi zasadami, a wtedy sprowadzisz go do parteru iStock

Klaudia Stabach

Reklama

Faceci potrafią doskonale kłamać i opowiadać niestworzone historie. Powody mogą być przeróżne. Czasem mają coś poważnego do ukrycia, a czasem po prostu chcą zaimponować w oczach kobiety i koloryzują historię, żeby wypaść w niej lepiej. Tak czy siak, nikt nie lubi być okłamywany, dlatego tak bardzo denerwujemy się, gdy orientujemy się, że nasz partner mija się z prawdą. 

 

Jeśli kłamstwo dotyczy sprawy, która jest dla Ciebie ważna i nie potrafisz jej zbagatelizować, to musisz zdecydować się na poważną rozmowę. Tłumienie emocji jedynie zniszczy Twoje nerwy.

 

Podjęcie dyskusji może wiązać się z poważną kłótnią, a nawet z rozstaniem, dlatego przygotuj się mentalnie na taką opcję. Przede wszystkim na spokojnie przemyśl, co chcesz powiedzieć swojemu mężczyźnie i poproś o rozmowę dopiero, gdy opadną pierwsze emocje. W porywach złości możesz powiedzieć coś, czego później mogłabyś żałować.

Gdy już rozpoczniecie temat bądź opanowana i przedstaw we właściwej kolejności całą historię. Nie zarzucaj go pretensjami, tylko przedstaw twarde fakty. Na tym etapie rozmowy nie warto mówić emocjach, ale skupić się na samej sytuacji.

Później podkreśl, że nie tolerujesz kłamstwa i mu możliwość skomentowania sprawy. To przyniesie o wiele bardziej dosadny efekt, niż gdybyś nagle zaczęła wrzeszczeć albo się rozpłakała. 

 Jeśli mężczyzna przyzna się, to koniecznie dopytaj go o przyczynę nieszczerości. Może się okazać, że powodem był jego lęk przed Twoją reakcją i przez to tak bardzo pogmatwał sprawę. To ważne po to, żeby uniknąć podobnych sytuacji jeśli zdecydujesz się mu wybaczyć.

I pamiętaj, aby nie podejmować decyzji od razu. Daj sobie czas i przemyśl na spokojnie, czy warto jest kontynuować ten związek. 

 

ZOBACZ TEŻ: Po tym poznasz, że Twój facet nie dorósł jeszcze do POWAŻNEGO związku

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!