Reklama

#HAPPYLIFE

12.04.2018

6 rzeczy, które NATYCHMIAST musisz usunąć z Facebooka!

6 rzeczy, które NATYCHMIAST musisz usunąć z Facebooka! iStock

Podając te informacje możesz narobić sobie problemów.

Paulina Brzozowska

Reklama

Od kilku tygodni wiele mówi się o danych osobowych, które wyciekły z Facebooka. Nieoficjalnie mówi się, że narażonych na to mogło zostać ponad 57 tys. Polaków. Niestety większość z nas sama prosi się o wykorzystanie wrażliwych danych. Czego w takim nie powinnyśmy podawać na swoim profilu? Oto lista rzeczy, które muszą z niego zniknąć!

1.      Data urodzin

Rozumiemy, że to miłe, kiedy znajomi składają nam życzenia i publikują urodzinowe fotki na tablicy. Niestety data urodzenia to ważny element w zagadce, jaką są dane do konta bankowego.

2.      Numer telefonu

Nie dajemy go każdej osobie spotkanej na ulicy, dlaczego więc podawać do na swoim profilu na Facebooku? Jeśli trafi w niepowołane ręce, może być powodem prawdziwych zmartwień.

3.      Zdjęcia dziecka

Oczywiście nie ma nic złego w uroczej fotce z rodzinnej imprezy, ale nagie fotki naszego dziecka mogą przysporzyć mu w przyszłości poważnych problemów. Poza tym za kilka lat nasza pociecha może nie chcieć oglądać w sieci swojej gołej pupy.

4.      Lokalizacja

Dodając fotkę czasami automatycznie dodajemy lokalizację, w której została zrobiona. A kiedy robimy selfie w domu i oznaczamy adres? No właśnie. Każdy wtedy wie, gdzie mieszkamy.

5.      Status związku

Normalne jest, że chcemy pochwalić się swoją miłością. Jednak co w przypadku rozstania? Zmiana statusu ze „w związku” na „samotna” sprawi nam tylko dodatkowy ból. Nie warto.

6.      Dane karty kredytowej

NIGDY! Żadnych numerów ani zdjęć!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!