Reklama

#HAPPYLIFE

15.03.2018

Magiczne kody do Netflixa. Sprawdziłyśmy, czy działają

Magiczne kody do Netflixa. Sprawdziłyśmy, czy działają iStock.com

Paulina Brzozowska

Reklama

Całkiem niedawno do sieci wyciekły „magiczne” kody do Netflixa, które mają obejść algorytm strony i dać nam dostęp do pełnych zasobów platformy. My sprawdziliśmy, ile w nich prawdy, a ile marketingowego chwytu.

Dla przypomnienia – Netflix bazuje na algorytmie, który indywidualnie przypisuje każdemu użytkownikowi filmy, jakie mogą mu się spodobać. Oblicza to na podstawie jego preferencji i wcześniej wybieranych tytułów.

To właśnie te specjalnie dostosowane do nas hity wyświetlają się na naszej stronie głównej. My czujemy się nieco oszukane, zwłaszcza, że platforma ma w swojej bazie setki, a nawet tysiące tytułów. Dlaczego więc nie możemy znaleźć ich wszystkich?

I tutaj właśnie na scenę wkraczają „sekretne kody”, które po wpisaniu do przeglądarki mają dać każdemu użytkownikowi Netflixa możliwość wyświetlenia pełnej bazy serwisu i pominięcie algorytmu.

Jak to działa? W przeglądarkę wpisujemy adres: http://www.netflix.com/browse/genre/WPISZKOD, gdzie WPISZKOD zastępujemy ciągiem cyfr odpowiednim dla każdego gatunku filmowego. I tak klasyczne komedie mają kod 31694, filmy romantyczne 8883, a kultowe horrory 10944.

Wiedzione ciekawością i doświadczeniem naszego redakcyjnego kolegi postanowiłyśmy sprawdzić, na ile ta sztuczka działa. Iiii… mocno się rozczarowałyśmy.

To prawda, że po wpisaniu kodów pojawia się lista filmów, które pasują do wybranej przez nas kategorii, jednak są to tylko tytuły, które dostępne są w serwisie także w tradycyjny sposób. Baza nie poszerza się i nie otrzymujemy dzięki temu wstępu do zakazanych zakamarków Netflixa.

Niestety tym razem „magiczne kody” okazały się tylko chwytem marketingowym. Co nie znaczy, że przestaniemy kochać Netflixa ;)

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!