Reklama

#HAPPYLIFE

13.03.2018

Inteligentni ludzie piją więcej alkoholu - mówią naukowcy!

Inteligentni ludzie piją więcej alkoholu - mówią naukowcy! fot. instagram.com/negin_mirsalehi
TAGI: alkohol

Pola Namysł

Reklama

 

O tym, że inteligentni ludzie piją więcej alkoholu mówiło się od dawna. Do teraz, tą teorię głównie podsycali właśnie ci, którzy wino lubili najbardziej. Teraz, w końcu, zdanie na ten temat mają naukowcy. I musimy przyznać - ta teoria całkiem nam odpowiada :-))

 

Jednak ich argumentacja może zaskoczyć każdego. O co chodzi? Według naukowców z Japonii, picie alkoholu nie jest czymś, na co nasze ciało i umysł było przygotowane na drodze ewolucji. Według nich osoby, które potrafią dostosować swoje ciało do częstego picia alkoholu, mają wyższy iloraz inteligencji. Tyczy się to głównie "nowych" alkoholi oraz alkoholi smakowych. Jeśli lubisz pić wino, piwa czy prosecco - brawo, jesteś bardzo inteligentna! 

 

Naukowcy prowadzący te badania idą o krok dalej. Twierdzą również, że dzieci które mają oznaki wysokie inteligencji, prawdopodobnie będą piły więcej alkoholu w przyszłym życiu. Według ich badań (przeprowadzanych głównie na terenie USA oraz Wielkiej Brytanii), wybitnie inteligentni nastolatkowie będą w przyszłości pić o 80% więcej alkoholu niż ich mniej bystrzy koledzy z klasy. Auć. 

 

Zobacz też: Ciężko w to uwierzyć, ale najlepszym sposobem na zniszczone włosy jest... WINO!

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!