Reklama

#HAPPYLIFE

13.03.2018

Zawsze się spóźniasz? Będziesz żyła dłużej!

Zawsze się spóźniasz? Będziesz żyła dłużej! fot. istock

Pola Namysł

Reklama

 

Bycie punktualnym od zawsze kojarzy się z cechą pozytywną, na tyle że z dumą wpisuje się ją do CV i opowiada znajomym, jako rzadko spotykaną i godną podziwu. Zawsze zazdrościłyśmy osobom, które z łatwością przychodzą wszędzie na czas. Naprawdę się starałyśmy, ale coś zawsze staje na naszej drodze do punktualności! 

 

Na pewno to znasz. Udaje Ci się wcześniej wyjść z domu, a akurat wtedy trafiasz na ogromny korek. Budzisz się wcześnie rano, myślisz że będziesz gotowa godzinę przed czasem i właśnie wtedy zapominasz się i przez 45 minut wybierasz strój, mimo że tego dnia nie robisz nic wyjątkowego.  Brzmi znajomo? Niestety, z punktualnością nie wszystkim po drodze, nawet jeśli bardzo się starają :-)

 

Z najnowszych badań wynika, że może to być dobra cecha (w końcu!). Ludzie, którzy częściej się spóźniają lepiej radzą sobie ze stresem, myślą nieszablonowo oraz mają zdolność patrzenia na szerszy obraz. Wszystkie te rzeczy prowadzą do szczęśliwszego życia, większych sukcesów w pracy, a długoterminowo - dłuższego życia. Jak argumentują to naukowcy? Osoby, które się często spóźniają naprawdę myślą, że w ciągu 60 minut zdążą ugotować obiad, posprzątać mieszkanie, ubrać się i dojechać do pracy. Cechuje ich większy optymizm życiowy i inaczej postrzegają czas. Nie są niewolnikami ram czasowych i dają sobie więcej luzu w życiu codziennym oraz zawodowym. 

 

Chyba zaczniemy się trochę częściej spóźniać... bez wyrzutów sumienia ;)

 

Zobacz też: Jeśli odpiszesz mu po TYM czasie, nie wyjdziesz na desperatkę!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!