Reklama

#HAPPYLIFE

11.01.2018

Czy to kryzys czy już rozstanie? Oto 3 kroki, by poznać prawdę!

Czy to kryzys czy już rozstanie? Oto 3 kroki, by poznać prawdę! fot. iStock

Skąd wiedzieć czy to tylko przejściowe kłopoty czy najwyższy czas, by powiedzieć sobie: Do widzenia? Aby się dowiedzieć, należy zrobić 3 rzeczy. Jakie?

Redakcja

Reklama

Kłótnie zdarzają się w każdym związku, nawet tym postrzeganym jako idealny.  Te pierwsze przyprawiają nas o zawrót głowy - nawet drobne nieporozumienie sprawia, że mamy wrażenie, że wali się cały świat i już nigdy nie będzie tak jak kiedyś. Z czasem jednak zdobywamy doświadczenie i uczymy się wyciągać z takich lekcji wnioski. Każda kolejna kłótnia boli nas już mniej. Ale co zrobić w przypadku, gdy afery zdarzają się coraz częściej? W takich chwilach każdy zadaje sobie to pytanie: Czy to czas na... rozstanie? Zanim jednak podejmiesz pochopną decyzję, pozwól emocjom opaść. Podejdź do zagadnienia na spokojnie, bo nie każdy większy kryzys od razu oznacza koniec związku. Ważne jest, by przed podjęciem ostatecznej decyzji (jeśli okaże się, że nie ma alternatywy) zrobić te 3 rzeczy:

 

1. Namierzcie problem

Postarajcie się wspólnie zdiagnozować co stanowi główne źródło problemu. Być może chodzi tak naprawdę o jakąś błahą rzecz, która, niczym kula śniegowa, nabrała w międzyczasie poważnych rozmiarów. Nie odkładajcie tej (być może trudnej) rozmowy w nieskończoność - każde z was doskonale zdaje sobie sprawę, że w związku nie dzieje się dobrze. Zachowajcie się poważnie - po prostu usiądźcie i wszystko przegadajcie.

 

2. Zarzućcie koło ratunkowe

Jeśli namierzyliście już problem, spróbujcie - być może po raz ostatni, ale przynajmniej nie będziecie sobie pluć w brodę, że się nie staraliście -  go rozwiązać. Zarzućcie waszemu związkowi koło ratunkowe, i dajcie mu jeszcze jedną szansę. 

 

3. Timing

Nie udało się naprawić relacji? Obydwoje włożyliście w to serce, ale mimo to nie potraficie już się dogadać? Cóż, niestety wszystko wskazuje na to, że czas się rozstać. Nie traktuj tego jak porażki - macie za sobą mnóstwo radosnych chwil, po prostu wam nie wyszło. Jak milionom innych par. Teraz zostało ci już tylko wybrać odpowiedni moment, by powiedzieć partnerowi: Do widzenia. Pamiętaj, że każdy koniec jest jednocześnie początkiem. Na pewno znajdziesz prawdziwą miłość - kończący się właśnie związek był jednym z etapów podróży do wiecznego uczucia. Wychodzisz z niego z całym bagażem doświadczeń. Popatrz na to z tej strony!

 

 

 

ZOBACZ TEŻ: Te nawyki zniszczą nawet największą miłość! (Unikajcie ich!)

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!