Reklama

lifestyle

06.12.2017

Jakie rzeczy na twoich profilach w mediach społecznościowych sprawdza twój potencjalny szef? (Ukryj je zanim wyślesz CV!)

Jakie rzeczy na twoich profilach w mediach społecznościowych sprawdza twój potencjalny szef? (Ukryj je zanim wyślesz CV!) fot. Unsplash
TAGI: instagram

Redakcja

Reklama

Szukasz właśnie pracy? A może powoli się do tego przymierzasz? To jeszcze lepiej. Zanim wyślesz pierwsze CV, usuń ze swoich mediów społecznościowych te treści, przez które mogłabyś stracić fajne stanowisko. Jakie rzeczy w twoich social mediach na pewno będzie chciał sprawdzić twój potencjalny szef w procesie rekrutacji? Zablokuj je lub usuń, póki jest czas!

 

 

 

via GIPHY

 

#1

Zdjęcia. To pierwsza rzecz, na jaką zwraca uwagę twój przyszły szef. Najpierw zawsze sprawdza, które fotki udostępniasz publicznie. Jeśli jest wśród nich jakiekolwiek zdjęcie w kostiumie kąpielowym (o tych jeszcze bardziej roznegliżowanych nawet nie wspominamy), możesz zapomnieć o tej pracy. Uwaga, zdjęcia w bikini z wakacji też się liczą! 

 

 

#2

Związek. Myślisz, że to czy jesteś w związku czy nie, to twoja prywatna sprawa? Owszem, ale twojego pracodawcę akurat bardzo ona interesuje. Przede wszystkim w czasie rekrutacji sprawdza on jaką informację o swoim związku masz ustawioną na swoim profilu. Opcja ''To skomplikowane'' na pewno nie zachęci go do podjęcia z tobą współpracy.

 

 

via GIPHY

 

 

#3

Poglądy. Poglądy to kolejna kwestia, która nie pozostaje bez znaczenia dla twojego potencjalnego szefa. Jeśli zdradzasz je w mediach społecznościowych, to może  mieć podstawy sądzić, że będziesz je wygłaszała także w miejscu pracy. A co, jeśli twoje poglądy (religijne, polityczne) są sprzeczne z tymi, które wyznaje twój przyszły szef? To ważne szczególnie w dzisiejszych czasach.

 

#4

Polubienia. Strony, które lubisz na Facebooku lub profile, które obserwujesz na Instagramie wiele mówią na twój temat. Jeżeli masz w swoich polubieniach tylko takie strony, które zostały założone wyłącznie dla celów rozrywkowych, pracodawca prawdopodobnie nie potraktuje twojej kandydatury na poważnie. Każdemu szefowi zależy na tym, by mieć w swoim zespole osoby odpowiedzialne i dojrzałe.

 

 

ZOBACZ TEŻ: O czym musisz pamiętać śledząc nową dziewczynę Twojego byłego na Insta?

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!