Reklama
Reklama

lifestyle

13.09.2017

Najlepsze sposoby na piękną sylwetkę przez cały rok

Najlepsze sposoby na piękną sylwetkę przez cały rok fot. instagram.com/claudiaurta

To prostsze niż myślisz!

Pola Namysł

Reklama

 

Piękna i smukła sylwetka bardzo często kojarzy nam się z niezliczoną ilością godzin na siłowni, ogromnymi wyrzeczeniami w diecie i czymś prawie że niemożliwym. Nic bardziej mylnego! Jeśli nie jesteś fanką ćwiczeń na siłowni - nie przejmuj się, jeśli lubisz od czasu do czasu zjeść coś słodkie - to też nie jest problem. Bo tak naprawdę piękna sylwetka to efekt konsekwencji i dbania o swoje zdrowie. Jest to o wiele prostsze niż może Ci się wydawać.

 

Przede wszystkim - nie zaczynaj starań o smukłą sylwetkę od diet cud. One działają, ale tylko przez chwilę. Bardzo łatwo jest o efekt jo-jo. Dodatkowo będziesz się naprawdę męczyć, nie jest to dobre dla organizmu - nagła zmiana nawyków żywieniowych o 180 stopni, katowanie się daniami, które tak naprawdę nam nie smakuję, takim sposobom mówimy stanowcze NIE! Co w takim razie trzeba zrobić, aby przez cały rok cieszyć się pięknym i, przede wszystkim, zdrowym ciałem?

 

Powinnyśmy trzymać się kilku bardzo prostych zasad. Przede wszystkim odrzućmy wszystkie mity na temat diet, tak jak zakaz jedzenia makaronu, czy nie jedzenie po godz 18. Najważniejsze, to abyś kierowała się tym na co masz ochotę i nie odmawiała sobie wszystkiego. Oczywiście, nie wskazane jest objadanie się słodyczami, ale organizm czasem potrzebuje cukru. Nie powinnaś sobie tego odmawiać całkowicie, jeśli nie będziesz jadła w ogóle Twój apetyt na słodycze będzie rósł coraz bardziej - w efekcie zjesz o wiele więcej niż gdybyś zaspokoiła pierwotną chęć na słodycze.

 

Staraj się trzymać stałe godziny posiłków, zawsze rano zjadaj śniadanie - to naprawdę jest najważniejszy posiłek dnia! Jest wiele sposobów na szybkie i lekkie śniadanie, które będzie sycące. Nasze ulubione to jogurt naturalny z owocami, orzechami, ziarnami i niedużą ilością miodu. Staraj się zachować umiar oraz równowagę w diecie. Dodatkowo bardzo ważnym elementem jest ruszanie się - nie wymagamy codziennego biegania, ale jeśli tylko możesz i masz chwilę - przejdź się kilka przystanków zamiast łapania autobusu.

 

Zobacz też: Trening tabata najskuteczniejszy spalacz tłuszczu!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!