Reklama

#HAPPYLIFE

21.07.2017

Cold brew, czyli kawa którą każdy chce pić tego lata. Jak to się robi?

Cold brew, czyli kawa którą każdy chce pić tego lata. Jak to się robi? fot. instagram.com/lilifannivarga

Czy wy też już pokochałyście ten sposób parzenia kawy?

Pola Namysł

Reklama

 

 

Raz na jakiś czas internet i Instagram zaskakują nas różnymi kulinarnymi nowościami, jakiś czas temu była to kawa podawana w awokado, a teraz jest to... cold brew. Cold brew to nazwa na specjalny sposób parzenia kawy na... zimno. Dotychczas, aby ochłodzić się w upalne, letnie dni do naszej ukochanej kawy dodawaliśmy kostki lodu, duuużo mleka, gałkę lodów czy bitą śmietanę. To wszystko jednak zmieniało jej smak, a także kompletnie nie nadawało się dla osób, które kochają kawę w czystej postaci, czyli espresso. Cold brew jest naszym wybawieniem!

 

 Nie tylko pysznie smakuje - wszyscy smakosze kawy zachwalają to rozwiązanie pod niebiosa, to dodatkowo może pięknie wyglądać. Miłośnicy Instagrama już to odkryli i namiętnie publikają zdjęcia swojej własnej #coldbrew (najpiękniejsze zdjęcia w galerii poniżej - zainspiruj się!). 

 

Ale... jak właściwie wykonać zimną kawę bez dodawania lodu? Okazuje się to banalnie proste! Co prawda, zajmuje trochę czasu, ale zdecydowanie warto! Będziesz potrzebować ziaren kawy oraz wody i.. to tyle! No przydać się może również młynek do kawy, ale jesteśmy pewne że można zastąpić to innymi narzędziami. Na około 1 litr wody przygotuj ok. 50-60 gram zmielonej kawy. 

 

Ziarna wsyp do naczynia (np. dużego słoika, plastikowej lub szklanej butelki) i zalej zimną wodą.  Następnie należy ją odstawić na ok. 12 godzin. Ważne jest, abyś dobrze zakryła naczynie w którym robisz kawę. Po 12 godzinach twoja pyszna Cold brew będzie gotowa! 

 

Zobacz też: Bajgle z kofeiną to nowy kulinarny trend

 

Reklama

Polecane wideo

Cold brew, czyli kawa którą każdy chce pić tego lata

fot. instagram.com/pushupsandpeanut...

1/6

fot. instagram.com/pushupsandpeanutbutter
Skomentuj

Podobne tematy

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!