Reklama
Reklama

lifestyle

05.07.2017

Oto lista 20 najbardziej uzależniających piosenek wszech czasów

Oto lista 20 najbardziej uzależniających piosenek wszech czasów źródło: www.youtube.com
TAGI: muzyka

Badanie potwierdzone naukowo!

Julia Berg

Reklama

Na niecodzienny pomysł badań wpadł zespół naukowy z Uniwersytetu w St. Andrews - naukowcy postanowili zbadać, które z piosenek... najbardziej zapadają w pamięć! Naukowcy badali przez długi czas piosenki biorąc pod uwagę melodyjność, powtarzalność rytmu, zaskoczenie, przewidywalność oraz - ostatecznie uczucia, jakie towarzyszą podczas słuchania utworu.

 

Zespół naukowców badali piosenki chcąc stworzyć listę hitów, które mają największy potencjał uzależniający, i o których... po prostu nie da się z łatwością zapomnieć.

Jeśli więc zastanawialiście się dotychczas, czemu niektóre kawałki (pomimo zupełnie odmiennego gustu muzycznego) tak wpadają w ucho, a Wy do końca dnia nucicie pod nosem "Beat It" Michaela Jacksona - rozwiązanie jest proste. Niektóre numery są o wiele bardziej melodyjne i wpadają w ucho, jednocześnie uzależniając od siebie słuchacza.

 

Chcecie sprawdzić, jaka jest lista najbardziej uzależniających piosenek wszech czasów? Zobaczcie naszą galerię  - zgadzacie się z tym? Nuciliście kiedyś któryś z tych numerów?

 

 

 

ZOBACZ: Powstanie druga część filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć "!

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!