Reklama

#HAPPYLIFE

12.07.2017

Jeszcze żadna historia nie wzbudziła w Polkach takiego poruszenia. Znacie tę opowieść?

Jeszcze żadna historia nie wzbudziła w Polkach takiego poruszenia. Znacie tę opowieść? źródło: www.instagram.com/ktnewms/
TAGI: książki

Znacie tą serię?

Paulina Pietrzak

Reklama

Katarzyna Berenika Miszczuk z wykształcenia jest lekarką. To wszechstronna pisarka, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywisty miks literackich światów niezmiennie doprawiony dużą dawką humoru. Ma w swoim dorobku aż 11 książek. Największe uznanie czytelników przyniosła jej seria diabelsko-anielska: "Ja, diablica", "Ja, anielica" oraz "Ja, potępiona". Najnowszy cykl powieści "Kwiat paproci" zapoczątkowała bestsellerowa powieść "Szeptucha". W tym samym roku ukazała się jej kontynuacja "Noc Kupały".

 

Jak to się stało, że zadebiutowała w wieku zaledwie 15 lat? Jak sama mówi jest jedynaczką. Zawsze bawiła się sama, wymyślała niestworzone historie, których bohaterami były lalki i maskotki. W podstawówce i gimnazjum zaczęła przenosić ich przygody na papier. Odkryła wtedy, że pisanie to świetna zabawa.

 

Poza wydaniem 11 książek skończyła medycynę i jest czynną lekarką. Czy da się połączyć te dwa światy? Zapytaliśmy Katarzynę Miszczuk

 

Katarzyna Miszczuk: Przyznam szczerze, że nie radzę sobie z tym najlepiej. Pisanie, które do tej pory traktowałam jako hobby, z każdą kolejną książką pochłania coraz więcej czasu. Śmiało można powiedzieć, ze zajmuję się obecnie pisaniem na cały etat. Czasami mam wrażenie, że praca lekarza staje się moim hobby, odskocznią od książek.

 

O czym opowiada nowa książka?

Katarzyna Miszczuk: „Żerca” opowiada o zdarzeniach bezpośrednio po Nocy Kupały, podczas której Gosława odnalazła kwiat paproci. Razem z bohaterką dowiadujemy się czy przekazała go właściwej osobie i jakie czekają ją za to konsekwencje. Mieszko na pewien okres zniknie, by uporządkować swoje sprawy. Tymczasem do Bielin przyjedzie nowy żerca. Główna bohaterka będzie próbowała posklejać swoje strzaskane serce i jednocześnie odnaleźć mordercę, który eliminuje kolejne demony. Czytelnik będzie miał także okazję poznać obchody Święta Plonów, słowiańskiego wieczoru panieńskiego, a także swać by, czyli dawnej ceremonii zaślubin.

 

Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie idźcie do księgarni po "Żercę" Katarzyny Miszczuk!

 

Zobacz też: Powstanie film o... Lordzie Voldemorcie!

 

 

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!