Reklama

#HAPPYLIFE

26.04.2017

Czarne lody hitem Instagrama! Z czego powstają?

Czarne lody hitem Instagrama! Z czego powstają? źródło: www.instagram.com/little.damage

Czarne lody podbijają serca i podniebienia Instagramowiczów na całym świecie!

Dominika Kalinowska

Reklama

Wielkimi krokami zbliża się lato, a my już myślimy o tym, co podczas tych wakacji będzie... trendem jedzeniowym. Pisałyśmy już o gofrach na patyku, jednak wszyscy wiemy, że to bez tego produktu ciężko przeżyć jakikolwiek upalny dzień.

I choć do upałów nam jeszcze daleko (one w ogóle kiedyś nadejdą!?) to wcale nam nie przeszkadza pomarzyć o przepysznych, sycących i... czarnych lodach!

 

To właśnie lody w kolorze węgla będą największym hitem tego lata i pomimo wielu kontrowersji, okazuje się, że są one w 100% naturalne!

I choć na Instagramie panuje obecnie "tęczowy zawrót głowy", a także uwielbienie dla "jednorożcowego jedzenia", na podium przebijają się zdrowe i naturalne lody w kolorze smoły.

Okazuje się, że taki wygląd lodów zawdzięczamy... kokosowemu popiołowi, z którego otrzymuje się właśnie taki kolor i to zupełnie naturalnie.

 

Kokosowy popiół, choć brzmi dość dziwacznie, to nic innego jak zwęglone łupiny orzecha kokosowego. Okey, to też nie brzmi do końca normalnie, ale w tej właśnie formie spalona łupina działa jak aktywowany węgiel - jest substancją mającą organiczne i oczyszczające właściwości.

Jak na razie czarne lody widywane są głównie na ulicach Nowego Jorku, a dostać je można przede wszystkim w lodziarni Morgenstern Finest Ice Cream, ale mamy nadzieję, że ten trend niebawem zawita do Polski!

 

Obejrzyjcie koniecznie naszą galerię!

 

 

 

ZOBACZ: Gofry na patyku trendem kulinarnym tego lata

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!