Reklama

#HAPPYLIFE

17.08.2018

Przyjaźń z byłym partnerem - czy to w ogóle możliwe?

Przyjaźń z byłym partnerem - czy to w ogóle możliwe? źródło: www.istockphoto.com

Czy taka znajomość ma jeszcze szanse?

Paulina Brzozowska

Reklama

Której z nas choć raz w życiu nie korciło, aby odezwać się do byłego? Czasem chciałybyśmy porozmawiać z nimi tak po prostu, o życiu. Czasem tęsknimy, czasem chcemy wykrzyczeć mu wszystko, co złego nam zrobił. A ile razy chciałyśmy do niego wrócić? Każda z nas miała tego jednego partnera, do którego namiętnie wracała milion razy, niezależnie od tego co mówiły przyjaciółki i rodzina.

‘Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi’- słyszałyśmy to milion razy, niektóre z nas pewnie częściej niż inne. Ale na co zdadzą się oklepane przysłowia, w obliczu uczuć i potrzeby bycia z tą osobą? Na nic.

Ludzie rozstają się z wielu różnych powodów, czasem są one poważne, jak zdrady czy kłamstwa. Czasem wynikają z złego dobrania czasowego lub nieporozumienia. Kiedy warto wracać do byłego, a kiedy należy pójść naprzód i zacząć szukać miłości gdzie indziej?

Jeśli nadal się zastanawiasz i nie wiesz co zrobić- przeczytaj wszystkie argumenty za i przeciw!

 

Przeciw

Skoro się rozstaliście- nie było idealnie. Problemy, które pojawiały się wcześniej, pojawią się ponownie. On nie słuchał tego co masz mu do powiedzenia? Dlaczego teraz miałoby się to zmienić? Ty nie chciałaś, chociaż czasem wyjść z jego znajomymi? Jesteś teraz gotowa się przemóc?
Rzeczy, które wcześniej irytowały Was w sobie nawzajem, nie znikną z dnia na dzień. Praca nad takim związkiem, będzie długa i żmudna i wymagać będzie od Ciebie i od niego sporo uwagi oraz chęci. Zastanów się czy jesteś na to gotowa.

Nie myśl, że dlatego, że byliście już razem, to wiecie jak to się robi. Nic z tych rzeczy!
Musisz się zastanowić, czy Twoja tęsknota za nim jest spowodowana miłością czy po prostu naturalnym uczuciem następującym po każdym zerwaniu? Czy to właśnie on może być tym jedynym, a po prostu coś się zepsuło i da się to naprawić?

 

Za

Znacie się lepiej, niż ktokolwiek inny. Nie musisz mu tłumaczyć, jaka jest Twoja ulubiona restauracja czy dlaczego, w trakcie okresu masz ochotę tylko na kwaśne żelki i spaghetti. Czujesz się przy nim komfortowo i nie martwisz się tym, czy jesteś pomalowana i czy w dresie też mu się spodobasz. On wie o czym marzysz, jakie są Twoje pragnienia i nadzieje. Może wspierać Cię w dążeniu do celu, tak samo jak Ty jego. Znasz już jego rodzinę i przyjaciół, więc to także ułatwia sprawę.

Pomimo wszystko, każda sytuacja jest wyjątkowa i różni się pod wieloma aspektami. Powinnaś zrobić swoją listę plusów i minusów. Wyobraź sobie siebie za 10 lat - czy widzisz go w swojej przyszłości? Czy zależy Ci na nim na tyle, że myśleć o nim jako o tym jedynym?

Pamiętaj, że wiele zależy od przyczyn waszego rozstania. Jeśli on Cię zdradził lub źle potraktował, daj sobie spokój! Teraz zapewnia Cię, że się zmienił? Uważaj! Poczekaj na czyny, same słowa nie wystarczą.
Jeśli rozstaliście się ze wspólnej winy - dużo małych rzeczy, nieistotnych kłótni - dajcie sobie szansę. Najważniejsze, żebyś Ty była szczęśliwa i spełniona! To liczy się najbardziej, postaw siebie na pierwszym miejscu i wtedy podejmij decyzje!

 

 

ZOBACZ: 6 rzeczy, które faceci uważają, że robią tylko nachalne kobiety

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!