Reklama
Reklama

lifestyle

06.03.2015

Tego unikaj, gdy korzystasz z Twittera

Tego unikaj, gdy korzystasz z Twittera Tego unikaj, gdy korzystasz z Twittera; fot. Thinkstock

Korzystasz z Twittera? W takim razie bądź ostrożna. Pamiętaj, że coś raz wrzucone do sieci, zostaje tam na zawsze. Poznaj sześć najczęstszych błędów.

Reklama

POŚPIECH
Twitter ma ogromną liczbę użytkowników. Serwis jest pod opieką moderatora, ale bywa, że się zawiesza. Jeśli strona nie chce się od razu załadować lub nie możesz wysłać swojego postu, poczekaj. Zamiast kilkakrotnie klikać w opcję “wyślij” (to tak naprawdę wydłuża proces wysyłania), wypij łyk herbaty albo odejdź na chwilę od komputera.

NARCYZM
Nie pisz wciąż tylko o sobie. To nudzi. Co prawda Twitter pozwala na swobodny przepływ informacji, jednak zanim wyślesz post, zastanów się, co chcesz w nim napisać. Nikogo nie interesuje, że właśnie jesz obiad lub pijesz rozgazowaną coca-colę.

ZOBACZ TEŻ:Jak kreujemy swój wizerunek w sieci?

ROZCIĄGANIE
Nie traktuj Twittera jak tradycyjnego bloga lub czatu, bo nim nie jest. Twoja wypowiedź może mieć maksymalnie 140 znaków, staraj się w nich zmieścić. Rozciąganie postów na kilka wpisów niech będzie wyjątkiem.

ODPOWIADANIE
“Też mi się to podoba!” użyte bez kontekstu staje się niezrozumiałe. Jeśli chcesz odnieść się do wypowiedzi innych internautów, użyj znaczka #, po którym w skrócie napiszesz nazwę tematu, o którym mówisz, np. “Też mi się to podoba#zakupy w Paryżu”).

PRZESADZANIE
Przeciętny użytkownik wysyła 10 postów dziennie. Dochodzisz już do 50? To chyba górna granica. Bo w Twitterze chodzi o jakość, a nie o ilość.

ODKRYWANIE
Pamiętaj, że twoje posty są ogólnodostępne. Można je odnaleźć bez logowania na stronie, nawet przez wyszukiwarkę Google. Dlatego na swoim profilu nie zamieszczaj żadnych poufnych informacji.

ZOBACZ TEŻ: 18 powodów, dla których realny świat wygrywa z wirtualnym

Reklama

Polecane wideo

Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP JOY
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata JOY,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!